X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy wicepremier Morawiecki spełni oczekiwania?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 19:47
– Mateusz Morawiecki otrzymał potężną władzę – powiedziała Anna Sarzyńska z tygodnika „W Sieci”. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Romanem Imielskim z „Gazety Wyborczej”, odnieśli się m.in. do czwartkowej konferencji premier Beaty Szydło, która ogłosiła dymisję ministra Szałamachy oraz połączenie resortu finansów i rozwoju, na których czele stanął Mateusz Morawiecki. Skomentowali także inne wydarzenia na polskiej scenie politycznej.
Audio
  • 02.10.16 Roman Imielski: „W ciągu roku Mateusz Morawiecki może zostać premierem polskiego rządu (…)”.
Wicepremier Mateusz morawiecki
Wicepremier Mateusz morawieckiFoto: PAP/Paweł Supernak

Po czwartkowej konferencji, na której premier Szydło przedstawiła zmiany w polskim rządzie, Mateusz Morawiecki zyskał niezwykle silną pozycję. Kosztem Pawła Szałamachy będzie odpowiadał nie tylko za strategiczne inwestycje, ale także za finanse państwa. Niektórzy obserwatorzy sugerują, że to nagłe wzmocnienie kompetencji wicepremiera Morawieckiego może doprowadzić do konfliktu między nim, a premier Szydło.

– Kluczowym pytaniem jest to, czy Mateusz Morawiecki jest dobrym organizatorem, bo ważnych zadań, które przed nim stoją jest niezwykle dużo. Za pół roku nie będzie już mógł również powiedzieć, że ktoś mu przeszkadzał we wprowadzeniu konkretnych reform. Przeszkoda w postaci ministra Szałamachy została usunięta. Całą władzę ma w swoich rękach i tylko od niego zależy, co z tym uczyni – powiedziała Anna Sarzyńska.

Zdaniem Romana Imielskiego roszady w rządzie są zapowiedzią poważniejszych zmian w rządzie i to na poziomie premiera. Według dziennikarza „Gazety Wyborczej” nominacja Mateusza Morawieckiego jest jednoznacznym i zdecydowanym osłabieniem Beaty Szydło.

– Pod jej bokiem wyrósł nadminister. Pomiędzy nim a nadpremierem, którym jest Jarosław Kaczyński, trudno znaleźć miejsce dla premiera – dodał.

Ponadto w audycji Anna Sarzyńska i Roman Imielski skomentowali niedzielną konwencję programową Platformy Obywatelskiej oraz skomplikowaną sytuację wewnętrzną w partii.

„Wróżenie z Faktów” prowadził Łukasz Warzecha.

Posłuchajcie innych audycji Łukasza Warzechy "Wróżenie z faktów"

Polskie Radio 24/db

____________________

Data emisji: 02.10.2016

Godzina emisji: 18.15

Czytaj także

Stanowisko rządu w sprawie Polaków na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 20:11
– Na ulicach angielskich miast nie widać i nie słychać przejawów niechęci wobec Polaków – powiedział Konrad Kołodziejski z „Rzeczpospolitej”. W audycji Wróżenie z Faktów wraz z Marcinem Fijołkiem z tygodnika „W Sieci” skomentowali ataki na naszych rodaków, do których doszło w miejscowości Harlow oraz plany polskiego rządu, który w trybie pilnym wyśle do Londynu ministrów Witolda Waszczykowskiego, Zbigniewa Ziobrę oraz Mariusza Błaszczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy możemy spodziewać się rekonstrukcji rządu?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2016 19:26
– Polski rząd ma słabego premiera, który nie wykazuje własnej inicjatywy. Nie lepiej jest z trzema wicepremierami – powiedział publicysta Mariusz Staniszewski. W audycji Wróżenie z Faktów, wraz z Aleksandrą Rybińską z Nowej Konfederacji, odnieśli się do pojawiających się komentarzy mówiących o ewentualnej rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wróżenie z Faktów: wybuch w USA

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 19:02
Nadal nie wiadomo, czy wybuch – do którego doszło w Nowym Jorku – był aktem terroru. W wyniku eksplozji na nowojorskim Manhattanie rannych zostało 29 osób. W audycji „Wróżenie z Faktów” Kamila Baranowska z „Do Rzeczy” i Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej” zastanawiali się nad tym, czy to wydarzenie może mieć wpływ na przebieg kampanii prezydenckiej w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O przyszłości Europejskich Demokratów

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 19:18
– W Europejskich Demokratach nie mogę znaleźć żadnego znaczenia politycznego – powiedział Marcin Celiński z kwartalnika Liberte. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Krzysztofem Feusette z tygodnika „W Sieci”, odnieśli się m.in. do powołania nowego koła poselskiego, które utworzyli „zbuntowani” politycy Platformy Obywatelskiej. Ponadto goście Polskiego Radia 24 skomentowali także najciekawsze wydarzenia na polskiej scenie politycznej.
rozwiń zwiń