X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

WAMA w Olsztynie. Otwartość w czasach wielokulturowości

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:32
Otwartość na drugiego człowieka to jedno z ważniejszych pytań, któremu poświęcone zostanie organizowany po raz 4. Międzynarodowy Festiwalu Filmowy WAMA w Olsztynie. Gośćmi audycji Trendy kultury byli reżyser Janusz Zaorski – szef jury i Marcin Kot-Bastkowski - dyrektor festiwalu.
Audio
  • 4.10.17 Jak powinny wyglądać koprodukcje filmowe, aby nie przyklejała się do nich łatka niestrawnego „europuddingu”?
Fragment plakatu
Fragment plakatuFoto: materiały promocyjne

WAMA to międzynarodowy przegląd koprodukcji filmowych, stąd w programie filmy na temat wielokulturowości, współistnienia i otwartości na drugiego człowieka. Tematyka festiwalu nawiązuje do charakterystycznej cechy regionu Warmii i Mazur - największej w Polsce liczby mniejszości narodowych i etnicznych. Z tematem otwartości wiąże się także idea koprodukcji filmowych. W tym roku podczas festiwalu, który rozpocznie się już w 10 października zobaczymy filmy i wysłuchamy dyskusji poświęconych tym tematom.

Otwartość w czasach wielokulturowości jest zdaniem Marcina Kota-Bastkowskiego bardzo potrzebna, zaś idea współpracy w koprodukcji była mu zawsze bliska. – Na Mazurach wszyscy mają w rodzinie emigrantów, a wielokulturowość to jest szeroki temat. Jeśli nie będziemy otwarci, to nie będziemy rozumieć sąsiada lub członka swojej rodziny. Uczestnicząc w różnych koprodukcjach zrozumiałem, jak ta współpraca międzyludzka jest istotna - tłumaczył dyrektor festiwalu.

Ideą przewodnią, która doprowadziła do powstania festiwalu była koprodukcja. Ta dziedzina jest również bliska Januszowi Zaorskiemu. – Na filmy będące koprodukcją często mówimy europudding, ponieważ ze względów finansowych i prestiżowych różne państwa dołączają do produkcji. Główną zasadą międzynarodowego festiwalu w Olsztynie jest pokazać konieczność i otwartość na poglądy innych – powiedział reżyser.

W ramach WAMA Film Festival organizowane są pokazy i konkursy filmowe, warsztaty, panele dyskusyjne oraz imprezy towarzyszące. Festiwal WAMA 2017 w Olsztynie potrwa do 14 października.

Gospodarzem audycji była Joanna Sławińska.

Polskie Radio 24

Trendy Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 4.10.17

Godzina emisji: 23.15

 

 

Zobacz więcej na temat: Olsztyn Janusz Zaorski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak