X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Nie będzie ograniczeń terytorialnych w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 09:39
Komisja Europejska chce zniesienia geoblockingu, czyli ograniczeń terytorialnych w Internecie. Czy już niedługo odbiorcy usług on-line będą mogli oglądać filmy i słuchać muzyki bez względu na to, gdzie się znajdują? O tym w rozmowie z Piotrem Arakiem z „Polityki Insight”.
Audio
  • 9.12.16 Panorama Europejska: Nie będzie ograniczeń terytorialnych w sieci?
Serwisy oferujące filmy i muzykę bardzo często stosują blokady regionalne
Serwisy oferujące filmy i muzykę bardzo często stosują blokady regionalneFoto: fancycrave1 / pixabay

Jak mówił w Panoramie Europejskiej Piotr Arak, geoblocking jest „dyskryminacją części konsumentów”. – W momencie, gdy wchodzimy np. na stronę internetową sklepu oferującego produkty klientowi niemieckiemu, jesteśmy niekiedy bez naszej zgody przekierowywani na inną witrynę. Tam cena danego artykułu może być wyższa niż w wybranym przez nas sklepie – wyjaśniał ekspert. – Z badań wynika, że geoblocking najczęściej dotyczy konsumentów z Europy Środkowo-Wschodniej – dodawał gość Polskiego Radia 24.

Piotr Arak zauważył przy tym, że największym problemem dla polskich konsumentów nie są kłopoty dotyczące zakupu usług cyfrowych, takich jak filmy, seriale czy muzyka. – Mieszkańcy naszego kraju w tym kontekście wskazują raczej na odzież czy kosmetyki – tłumaczył. – Dodatkowo, zmiany w unijnym prawie mają dotyczyć produktów, a nie usług. Będzie można kupić łatwiej płytę CD, ale nie oznacza to, że będziemy mogli korzystać za takie same pieniądze z usługi cyfrowej w innym kraju – podkreślał ekspert z „Polityki Insight”.

Więcej w całej rozmowie.

W II części Panoramy Europejskiej o liberalizacji unijnego rynku kolejowego. – To nieuniknione działanie, choć to już ostatni element uwspólnotowienia. Mówimy tu bowiem o wewnętrznych przewozach pasażerskich – wskazywał w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. – Rynek przewozów towarowych jest już w pełni zliberalizowany od 2007 roku; to zaowocowało powstaniem firm niezależnych od PKP. Dziś mają one 40 procent rynku – dodawał ekspert.

Czy należy obawiać się liberalizacji przepisów dotyczących wewnątrzkrajowego rynku przewozów pasażerskich? O tym w całej rozmowie z Adrianem Furgalskim.

Gospodarzami Panoramy Europejskiej byli Katarzyna Kornet i Joachim Ciecierski.

Polskie Radio 24/mp

Panorama Europejska w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 9.12.16

Godzina emisji: 23.12


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wykluczenie cyfrowe w polskim wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 18:57
– Według badań Komisji Europejskiej ok. 10 mln Polaków nie korzysta z komputera – powiedział Tomasz Filipowicz z Fundacji Republikańskiej. W audycji rozmówca Polskiego Radia 24 omówił sytuację naszego kraju pod względem dostępności do Internetu i usług internetowych oraz przedstawił problemy, które łączą się z wykluczeniem cyfrowym dużej części polskiego społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakupy w sieci – prawa konsumentów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 22:25
Coraz częściej robimy zakupy w internecie. Szacuje się, że co najmniej połowa z nas choć raz w roku kupuje coś w sieci. O tym, jak zweryfikować sprzedawcę i jakie mamy prawa jako klienci internetowych sklepów mówili w Pogotowiu Konsumenckim Agnieszka Majchrzak (UOKiK) i prof. Mariusz Trojanowski (Wydział Zarządzania UW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Czajkowski: przedsiębiorca zakochany z wzajemnością w kolei i transporcie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 16:00
– Dzięki innowacjom jesteśmy w stanie spowodować, że paradygmat przemieszczania się wszędzie samochodem już nie będzie słuszny – mówił w Polskim Radiu 24 Kuba Czajkowski. Prezes spółki Astarium zarządzającej systemem Koleo był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
rozwiń zwiń