X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ofensywa dyplomatyczna przynosi rezultaty". Dziennikarze o spotkaniach prezydenta i premiera z europejskimi przywódcami

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 19:18
- Ofensywa dyplomatyczna, którą rozpoczęła Polska kilkanaście dni temu, okazuje się bardzo wielkim sukcesem, ponieważ to z naszej inicjatywy polski premier spotyka się z przywódcami większości krajów europejskich i to jest rzecz bardzo ważna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Popek (Radio Gdańsk). Gościem audycji był także Hubert Biskupski (Super Express).
Jarosław Popek: ofensywa dyplomatyczna przynosi rezultaty
Jarosław Popek: ofensywa dyplomatyczna przynosi rezultatyFoto: Twitter.com/@BBN_PL

W czwartek na europejskiej arenie dyplomatycznej miały miejsce istotne spotkania na najwyższym szczeblu - prezydent Andrzej Duda porozmawiał z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem, natomiast premier Mateusz Morawiecki widział się w Berlinie z odchodzącą z urzędu kanclerz Niemiec Angelą Merkel, a także z desygnowanym jej następcą Olafem Scholzem. Przedmiotem spotkań był narastający kryzys migracyjny przy wschodniej granicy Unii Europejskiej. Rozmówcy polskich polityków zgodnie wyrazili wsparcie dla działań naszego kraju w walce z kryzysem.

Gość audycji Hubert Biskupski ocenił, że "te spotkania są konsekwencją tego co się dzieje na granicy Unii Europejskiej". - Udało nam się zrobić to, do czego namawiali nas już wcześniej Amerykanie i co wydawało się logiczną konsekwencją działań prowadzonych przez Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenkę - powiedział.

Jak dodał, "wojna hybrydowa jest wymierzona nie tylko w Polskę, ale i w całą Unię Europejską i NATO". Redaktor "Super Expressu" wskazał także, że - w jego ocenie - bardzo ważne jest umiędzynarodowienie tego konfliktu i angażowanie państw, które mają większą siłę nacisku na Białoruś niż Polska - Stany Zjednoczone, Niemcy i Francja. Zwrócił także uwagę na potrzebę mówienia jednym głosem w Unii Europejskiej i NATO, wskazywanie jednoznacznie kto jest agresorem i jakiego charakteru jest to agresja, a także że migranci są używani jako narzędzie w rękach Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina.

"Ofensywa dyplomatyczna przynosi rezultaty"

Jarosław Popek odniósł się z kolei do wyrazów solidarności jakie płyną z ust zagranicznych polityków do Polski. - Przede wszystkim musimy stwierdzić, że ta ofensywa dyplomatyczna, którą rozpoczęła Polska kilkanaście dni temu, okazuje się bardzo wielkim sukcesem, ponieważ to z naszej inicjatywy polski premier spotyka się z przywódcami większości krajów europejskich i to jest rzecz bardzo ważna - powiedział gość audycji. Jak wskazał, działania te "wytrącają z rąk opozycji argument, że nikt w Europie nie chce z Polską rozmawiać".

Posłuchaj
46:50 PR24_mp3 2021_11_25-18-06-18.mp3 Jarosław Popek i Hubert Biskupski o działaniach dyplomatycznych Polski ("Debata dnia"/Polskie Radio 24) 

Nawiązał także do czwartkowej rozmowy Angeli Merkel i Mateusza Morawieckiego oraz stanowiska Niemiec w sprawie kryzysu migracyjnego. - Na konferencji premiera Polski i kanclerz Niemiec zobaczyłem, że Angela Merkel trochę się tłumaczy z tego, że rozmawiała z Aleksandrem Łukaszenką i Władimirem Putinem, bo tak naprawdę z tego nic nie wynikło - ocenił. Tłumacząc powiedział, że wskazuje na to fakt, że Władimir Putin odmówił jakichkolwiek rozmów dotyczących sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i "odesłał" Angelę Merkel do Unii Europejskiej. Ponadto, Aleksander Łukaszenka uznał rozmowę z kanclerz Niemiec jako swój sukces, co według wielu ekspertów zostało uznane za wielki błąd niemieckiej polityk.

Jarosław Popek dodał, że obecne działania polityczne Polski sprawiają, że nasz kraj "staje się bardzo ważnym graczem". - Bo okazuje się, że Polska nie broni tylko i wyłącznie swoich granic, ale też granic Unii Europejskiej - podkreślił. Powiedział również, że "mieszkańcy chcą, żeby Polska dbała o swoje granice i to jest ważne". - Ja się bardzo cieszę, że ta ofensywa dyplomatyczna przynosi rezultaty - podkreślił.

Zobacz także: Sławomir Skwarek w Polskim Radiu 24

Czytaj także:

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Gość: Jarosław Popek (Radio Gdańsk), Hubert Biskupski (Super Express)

Data emisji: 25.11.2021

Godzina: 18:06

ng

Czytaj także

"Pani kanclerz wypuściła dżina z butelki". Samuel Pereira o wpływie Angeli Merkel na politykę europejską

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 09:18
- Angela Merkel nie jest w stanie zablokować aktualnego kursu brukselskiego wypowiedziami o kompromisie Unii z Polską i z Węgrami - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu TVP Info. Gościem audycji był także Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liberadzki: mieliśmy i dalej mamy zastrzeżenia co do demokratycznego mandatu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 18:49
My tego konfliktu nie rozwiążemy zbrojnie. My ten konflikt możemy rozwiązać w drodze dyplomacji. Ja trochę ubolewam, że naszym władzom obce jest takie pojęcie, jak proces dyplomacji i negocjacji - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Nowej Lewicy Bogusław Liberadzki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Morawiecki-Merkel. Cywiński: rozmowa kurtuazyjna, warto skupić się na przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 17:30
- Premier spotkał się z kanclerz Angelą Merkel kurtuazyjnie, z uwagi na koniec jej kadencji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci").
rozwiń zwiń