X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Narracja mediów opozycji upada jak domek z kart". Kosiński o wydarzeniach na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 19:20
- Dzisiejszy dzień po raz kolejny pokazuje, że nie mamy do czynienia ze spontaniczną akcją ucieczki przed wojną, z uchodźcami - jak próbują nam wmówić media bliskie opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność"). Gościem "Debaty dnia" był również Hubert Biskupski ("Super Express"). 
Granica z Białorusią
Granica z BiałorusiąFoto: Twitter @MSWiA_GOV_PL

W Kuźnicy doszło do ataku imigrantów na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. W stronę Polaków poleciały kamienie i inne przedmioty, a nawet granaty hukowe. Polska strona odpowiedziała, używając m.in. polewaczki.

Libicki1200.jpg
"To kryzys polityczny, a nie humanitarny". Jan Filip Libicki o sytuacji na granicy

- Następuje eskalacja napięcia. (...) Dzisiaj, kiedy z polskiej strony zostały użyte armatki wodne, widać, że ci migranci mają założone płaszcze przeciwdeszczowe. Kamienie, kawałki betonu są im sukcesywnie dostarczane - przywożone w ciężarówkach i donoszone w workach - zaznaczył Hubert Biskupski. 

Jak dodał publicysta "Super Expressu", polskie służby identyfikują białoruskich żołnierzy, czy to w cywilu, czy w mundurach, wśród osób, które atakują polskie zabezpieczenia.

- Cała narracja mediów opozycyjnych i celebrytów dotycząca sytuacji na granicy upada jak domek z kart. Cieszę się, że Polacy w nią nie uwierzyli - podkreślił redaktor "Tygodnika Solidarność".

Czy jest szansa na zakończenie wojny hybrydowej prowadzonej przez reżim Łukaszenki? 

21:28 PR24_mp3 2021_11_16-18-06-35.mp3 Publicyści o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej cz.1 ("Debata dnia")
Posłuchaj
22:58 PR24_mp3 2021_11_16-18-33-12.mp3 Publicyści o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej cz.2 ("Debata dnia")  

- Obawiam się, że niestety klucz do rozwiązania konfliktu na granicy z Białorusią nie leży w Warszawie, tylko w Berlinie, Paryżu, Brukseli i Moskwie - odpowiedział Biskupski. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Mirosław Skowron

Goście: Hubert Biskupski ("Super Express"), Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność")

Data emisji: 16.11.2021

Godz. emisji: 18.06

kmp

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Tomasz Zieliński: mamy całkowite wsparcie UE

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 10:05
- Polska jako lojalny członek wspólnoty broni granicy Unii Europejskiej. Mamy wsparcie wszystkich jej najważniejszych urzędników. Są pewne spory z UE, ale nie dotyczą one obrony naszej wschodniej granicy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Zieliński (PiS). W dyskusji wziął udział również Czesław Mroczek (PO).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kozłowski: Niemcy interesują się sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, bo pamiętają wydarzenia z 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 19:50
- Społeczeństwo niemieckie pamięta rok 2015, kiedy nastąpił szturm imigrantów, zwłaszcza na to państwo. Myślę, że ta pamięć powoduje, że opinia publiczna będzie ogniskować swoją uwagę na tym, co dzieje się na wschodnich granicach Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Roland Kozłowski (dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni).      
rozwiń zwiń