X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spór Polski z UE. Lodowski: będziemy mieli do czynienia z festiwalem komentarzy i grą w populizm

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 19:30
- Oczekiwałbym, przynajmniej od części polityków, usztywnienia sobie kręgosłupa moralnego, jednak, patrząc na komentarze, nie ma chyba na to nadziei. Nawet wtedy, kiedy Polska znajduje się w kryzysie energetycznym czy ma do czynienia z ograniczeniem środków, które powinna dostać - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski. Gościem audycji był też Hubert Biskupski.
Miłosz Lodowski
Miłosz Lodowski Foto: PR24/AK

Tematem audycji Joanny Miziołek były sprawy europejskie i oczekiwanie na pieniądze z Funduszu Odbudowy. Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikiem "Financial Times" zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania "przystawiając jej pistolet do głowy". Wezwał Brukselę, by - jeśli chce rozwiązać spór wokół praworządności - wycofała groźby sankcji prawnych i finansowych.

Morawiecki PAP 1200.jpg
"Chcę Europy silnej i wielkiej, zdolnej stawić tamę autorytarnym reżimom". Premier po debacie w PE

Hubert Biskupski odniósł się do tych słów. Stwierdził, że "większe kontrowersje wzbudziły słowa dotyczące III wojnie światowej. To one głównie są cytowane. Nawet jeśli jest to figura retoryczna, a zapewne tak jest, świadczy ona o zaostrzeniu retoryki z polskiej strony". 

Prowadząca przywołała również słowa Jarosława Gowina, w których atakuje on premiera Mateusza Morawieckiego. Do tych przykładów z kolei odniósł się Miłosz Lodowski.

Czytaj także:

- Skoro już tak sobie panowie docinają fragmentami polskich powiedzonek, to nie bardzo rozumiem, co w tym kontekście robiły wypowiedzi odnoście ceny prądu - zauważył publicysta

- Podwyżki cen są wywołane polityką całej Unii, patologią związaną z Zielonym Ładem i tym, że przez wiele lat zaniedbywaliśmy polski system energetyczny. Na wybudowanie elektrowni jądrowych mieliśmy 40 lat, a nie wybudowaliśmy ani jednej - tłumaczył. 

- Będziemy teraz mieli festiwal gry w populizm i komentarzy populistycznych, a ja tu widzę zagrożenie interesów Polski. O czym przypomniał premier. Szkoda tylko, że rok temu, jak była możliwość zablokowania czegoś, co wtedy wydawało się oczywiste, nie wystąpiła ta nadzwyczajna twardość. Teraz to wygląda troszeczkę jak twardość po faktach. Jednak lepsza taka niż absolutny jej brak - zauważył gość Polskiego Radia 24.

Czytaj więcej:

Dodał, że "oczekiwałby, przynajmniej od części polityków, usztywnienia sobie kręgosłupa moralnego. Jednak nie ma chyba na to nadziei, patrząc na komentarze, nawet wtedy, kiedy Polska znajduje się w kryzysie energetycznym czy ma do czynienia z ograniczeniem środków, które powinna dostać".

- Jestem przekonany, że środki z UE do nas wpłyną, jednak nie tak szybko, jak chcieliśmy. Spodziewaliśmy się pierwszej transzy w październiku, a jeszcze kilka tygodni temu mówiono o tym, że wpłynie ona do końca roku - mówił Hubert Biskupski.

Z kolei Lodowski stwierdził, że "pieniądze będą, kiedy będą, ale na pewno będą".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
45:45 PR24_AAC 2021_10_25-18-06-22.mp3 Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Hubert Biskupski ("Super Express") oraz Miłosz Lodowski (publicysta)

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Joanna Miziołek

Gość: Hubert Biskupski ("Super Express"), Miłosz Lodowski (publicysta)

Data emisji: 25.10.2021

Godzina: 18:06

nj

Czytaj także

Spór o praworządność. Agnieszka Górska: to konflikt wyłącznie polityczny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 09:34
- UE chce narzucić państwom członkowskim pewną ideologię i próbuje ustawić w tych państwach rządy marionetkowe, które będą tu mówiły takim głosem, jak głównodowodzący Unii Europejskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Górska (PiS). Gościem audycji była także Agnieszka Ścigaj (KP Polskie Sprawy).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gac: nie chodzi tu o sam spór z Brukselą, ale o fundamentalne dla przyszłości UE pytania

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 14:48
- Mam wrażenie że UE jest w potrzasku, niektórzy politycy, instytucje unijne i liberalno-lewicowo część zapędzili się trochę za daleko, nie ma gdzie ustąpić, ale za bardzo dociskając śrubę, mogą wyzwolić takie procesy, które zakończą się bardzo negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń