X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agaton Koziński: nie można zamknąć kopalni Turów, to kwestia bezpieczeństwa energetycznego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:13
- Polski rząd nie może zamknąć kopalni w Turowie, bo załamie się bilans energetyczny w regionie, nie będzie produkcji prądu. Jest to kwestia bezpieczeństwa energetycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze"). Gośćmi audycji byli także Adam Buła (Agencja Informacyjna Polska Press) i Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska").
Kopalnia węgla brunatnego nocą (zdjęcie ilustracyjne)
Kopalnia węgla brunatnego nocą (zdjęcie ilustracyjne)Foto: videomundum/ Shutterstock

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Polska została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tysięcy euro dziennie.

1200_Müller_TT.jpg
"Nie będzie zamknięcia kopalni Turów". Zdecydowana odpowiedź rządu na decyzję TSUE

Zdaniem Agatona Kozińskiego "polski rząd nie może zamknąć kopalni w Turowie, bo załamie się bilans energetyczny w regionie". - Jest to kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Z drugiej strony widać wyraźnie, że w tej sprawie wszystko idzie nie tak, jak miało iść. To jest potężny problem ekonomiczny - zaznaczył dziennikarz. 

- Kara jest wprawdzie 10 razy mniejsza niż to, o co wnioskowano. Co nie zmienia faktu, że trzeba będzie ją płacić. To jest tylko i wyłącznie zarządzanie ryzykiem i minimalizacja strat. Ale koszty są bardzo wysokie. Tak samo będą wysokie, jeśli nie wyższe, koszty polityczne - dodał.

Posłuchaj
50:10 PR24 2021_09_20-18-06-04.mp3 Agaton Koziński, Tomasz Sakiewicz i Adam Buła o karze nałożonej na Polskę (Debata dnia)

Według Adama Buły "nie stało się nic, co nie byłoby wcześniej zapowiedziane". - Jedyną niewiadomą była wysokość tej kary. A my w tej chwili zachowujemy się tak, jakby spadł na nas grom z jasnego nieba. Dwa tygodnie po wybuchu sporu mieliśmy się dogadać z Czechami. Tak naprawdę nie wiemy, dlaczego nie doszliśmy z nimi do porozumienia, dlaczego ta sprawa nie została rozwiązana na tym poziomie - stwierdził gość PR24. 

Tomasz Sakiewicz odniósł się natomiast do szerzej rozumianego problemu, jakim jest spór Polski z instytucjami unijnymi, w tym także o kwestie sądownictwa i światopoglądowe.

- My sądzimy, że można, negocjując, dogadać się z elitami unijnymi, nie prezentując żadnych środków przeciwdziałania. Tak się nie da. Tak nie można prowadzić polityki. Musimy pokazać, że istnieje pewien koszt łamania przez Unię Europejską prawa. Bo mamy do czynienia z rażącym łamaniem prawa. I to w wielu miejscach, na wielu poziomach - powiedział Sakiewicz. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadząca: Joanna Miziołek

Goście: Agaton Koziński, Tomasz Sakiewicz, Adam Buła 

Data emisji: 20.09.2021

Godzina emisji: 18.06

bartos

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: działania KE i TSUE wykraczają poza ich kompetencje

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 10:57
- KE i TSUE nie mogą ingerować w sprawy organizacji polskiego sądownictwa, ponieważ wykracza to poza kompetencje tych instytucji - mówi europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski, komentując spór unijnych instytucji z Polską.
rozwiń zwiń