X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mam przeciwne zdanie niż szef PO". Grzybowski o zarzutach Tuska wobec TVP Info

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 19:10
- Komunikacja telewizji publicznej z widzami w zakresie informowania o pandemii jest różnorodna i właściwa - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela". Gościem audycji był też Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej". 
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock/ Alexandros Michailidis

Donald Tusk podczas konferencji prasowej zarzucił publicznym mediom, że więcej czasu antenowego poświęcają "lekcjom niemieckiego" z jego udziałem niż promocji szczepień. W odpowiedzi na to dziennikarz TVP Info domagał się sprostowania słów Donalda Tuska. Goście PR24 rozmawiali między innymi właśnie o tej sprawie.

Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" powiedział, że Donald Tusk "wbił szpilę" TVP Info, które dla części opinii publicznej jest "sklejone" z rządem. - Była to więc pewnego rodzaju złośliwość, rzeczywiście w okresie, w którym były premier wrócił do Polski, dużo się o nim mówi w publicznej telewizji. Nie wiem jednak, czy więcej mówi się o szczepieniach, czy o tym, jak Donald Tusk mówi po niemiecku - powiedział.


rząd posiedzenie tt twitter free KPRM 1200.jpg
Pracodawca sprawdzi, kto z pracowników się zaszczepił? Miziołek: projekt w tej sprawie jest przygotowywany

"Nie zgadzam się z Tuskiem"

Szef PO podkreślił, że potrzebna jest akcja, która "będzie przeciwdziałała agresywnej propagandzie antyszczepionkowej", taka "do której można użyć internetu, najnowocześniejszych technik komunikacji". Jeśli, jak dodał, "przeznaczy się te parę miliardów, które przeznacza się na codzienną walkę z opozycją w mediach i internecie, na walkę z COVID-19 i na przekonywanie ludzi do szczepień, wyjdziemy do końca roku na prostą".

- Nie zgodzę się z Donaldem Tuskiem w sprawie tego, że media publiczne robią mało w kwestii szczepień. Mam odwrotne wrażenie, a z uwagi na to, iż informacje muszą dotrzeć do różnych grup społecznych, mamy taką właśnie intensywność ich podawania i taką różnorodność w swojej treści - powiedział Piotr Grzybowski.


Posłuchaj
51:56 _PR24_AAC 2021_07_29-18-06-20.mp3 J. Majmurek i P. Grzybowski o D. Tusku i jego stosunku do mediów publicznych ("Debata Dnia")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Gość: Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela" i Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej"

Data emisji: 29.07.2021

Godzina: 18:06

Czytaj także

"To działanie przeciw obywatelom". Winnicki o obostrzeniach dla niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 18:56
My dzisiaj, jeśli chodzi o te półtora roku pandemii COVID-19, naprawdę jeszcze mnóstwa rzeczy nie wiemy. Nie są zbadane do końca skutki tych szczepień: krótkofalowe, długofalowe. (...) Dlatego ludzie mają prawo mieć swoje obawy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Robert Winnicki, odnosząc się do pomysłu restrykcji i ograniczeń dla osób niezaszczepionych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koronawirus ciągle nas wyprzedza". Łukasz Kobeszko o sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 12:36
- Poza szczepionkami trudno znaleźć inny sposób do poradzenia sobie z pandemią. Czekanie aż ona sama wygaśnie, jest ryzykowne - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja). 
rozwiń zwiń