X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Badzio o porozumieniu Niemiec z USA: można mówić o ogromnym sukcesie Putina

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 19:00
- Elementy tego porozumienia, zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, wzbudzają śmiech - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio, Gazeta Obywatelska. Gościem audycji był także Paweł Krulikowski, politolog, publicysta.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: shutterstock.com
Nord Stream 2 free 1200 czerski
Berlin i Waszyngton oficjalnie ogłaszają porozumienie ws. Nord Stream 2

- Jeśli ostatecznie dojdzie do tego porozumienia, to można mówić o ogromnym sukcesie Putina, pewnie też o ogromnym sukcesie odchodzącej z polityki Angeli Merkel i o bardzo skomplikowanej sytuacji, która pojawia się teraz w Europie, przede wszystkim środkowo-wschodniej - zauważył Paweł Badzio odnosząc się do konsekwencji, jakie przyniesie porozumienie zawarte między Niemcami a USA.

- Elementy tego porozumienia, zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych, wzbudzają śmiech - podkreślił redaktor "Gazety Obywatelskiej". - Czytałem dość poważną gazetę, bo "Wall Street Journal", która przedstawiła na ten temat swoje opinie i było tam między innymi, że Niemcy zobowiązują się do administrowania zielonym funduszem dla Ukrainy, żeby wspierać transformację energetyczną, a także, że USA i Niemcy twierdzą, że poproszą Rosję o dalsze płacenie Ukrainie opłaty tranzytowej - zaznaczył. 

Paweł Krulikowski zauważył z kolei, że "biznes to biznes". - Pani podała przykład 2014 roku, a można się cofnąć jeszcze wcześniej do agresji na Gruzję. Od tamtej pory właściwie, mimo wyciągania konsekwencji wobec Rosji, nakładania kolejnych sankcji, sporów dyplomatycznych, wydalania dyplomatów i tak dalej i tak dalej, tak naprawdę interesy gospodarcze z Rosją nie zmieniły się ani o jotę - podkreślił. 

Politolog zaznaczył, że "Angela Merkel, Emanuel Macron spotykają się z Władimirem Putinem, który traktowany jest jak normalny polityk". - Oczywiście grozi mu się od czasu do czasu palcem, ale jak przychodzi co do czego to ściska mu się rękę i podpisuje się porozumienie korzystne dla danego kraju nie patrząc na interesy geopolityczne zwłaszcza środkowo-wschodniej Europy - wskazał. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Magdalena Złotnicka

Goście: Paweł Badzio, Gazeta Obywatelska i Paweł Krulikowski, politolog, publicysta.

Data emisji: 22.07.2021

Godz. emisji: 18.06

jb

Czytaj także

"Niebezpieczna inwestycja". Teresa Wójcik o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 15:45
- Nord Stream 2 to bardzo niebezpieczna inwestycja, ponieważ zagrożenia, które niesie za sobą i które Rosja bardzo świadomie stosuje, w sposób dość niejasny są omijane - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik (biznesalert.pl, Tygodnik Solidarność). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nord Stream 2 nie jest we wspólnym interesie UE". KE reaguje na porozumienie Berlina i Waszyngtonu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:29
Komisja Europejska zapowiedziała, że omówi z unijnymi krajami porozumienie osiągnięte przez Stany Zjednoczone i Niemcy w sprawie dokończenia budowy gazociągu Nord Stream 2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Szymon Kardaś o Nord Stream 2: Kreml ma za co dziękować kanclerz Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:00
- Nie tylko za porozumienie z Waszyngtonem, ale za całą konsekwentną wieloletnią postawę wspierania budowy Nord Stream 2. Kreml ma za co dziękować kanclerz Merkel - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Szymon Kardaś (OSW).
rozwiń zwiń