X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chcą narzucić pewne postawy". Publicysta o reakcji europarlamentu ws. Węgier

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 20:21
- Każdy człowiek ma prawo, nawet mniejszości seksualne mają prawo do istnienia i oczywiście nikt im tego nie zabrania - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek (Radio Gdańsk). Gościem był również Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Alexandros Michailidis/shutterstock

Parlament Węgier uchwalił 15 czerwca ustawę, w której zapisano, że szkolne zajęcia podejmujące kwestie seksualności nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu. Takie zajęcia, poza pedagogami szkolnymi, będą mogły prowadzić tylko osoby i organizacje występujące w oficjalnym, aktualizowanym rejestrze.

Posłuchaj
23:11 debata 1.mp3 Jarosław Popek i Jakub Majmurek o reakcji europarlamentu ws. Węgier ("Debata dnia")
 
facebook ryszard legutko free 1200.jpg
Prof. Legutko: Węgry przeciwstawiły się inżynierii społecznej i zostały za to zbesztane przez liberalne elity

Jakub Majmurek uważa, że "sprawa jest oburzająca". - Reakcja Parlamentu Europejskiego nie mogła być inna. Prawo węgierskie jest prawem homofobicznym, jest prawem transfobicznym, jest prawem, które narusza prawa człowieka. Nie powinno być w Europie, szczerze mówiąc, miejsca dla państwa, które ma wewnętrznie takie prawodawstwo. Czuję się jako Europejczyk, jako obywatel tej samej wspólnoty co Węgry głęboko obrażony - powiedział gość audycji. 

Jarosław Popek zgodził się z przedmówcą, że "każdy człowiek ma prawo, nawet mniejszości seksualne mają prawo do istnienia i oczywiście nikt im tego nie zabrania". - Europejska społeczność patrzy na to na to źle, na to co robią Węgry, nie, nie Europejska społeczność, patrzą na to źle liberałowie, którzy chcą narzucić pewne postawy - zaznaczył. 

Goście audycji rozmawiali także o powołaniu przez Sejm prawnika z Uniwersytetu Warszawskiego, doktora habilitowanego Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Za przyjęciem jego kandydatury głosowało 380 posłów, przeciw opowiedziało się 3, a 43 wstrzymało od głosu.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:15 debata 2.mp3 Jarosław Popek i Jakub Majmurek o RPO ("Debata dnia") 

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Goście: Jarosław Popek (Radio Gdańsk), Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).

Data emisji: 08.07.2021

Godzina: 18:05

nt

Czytaj także

"Tu nie chodzi o wolność, ale o ideologię". Prof. Mieczysław Ryba o sporach wokół LGBT

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 11:38
- Stworzyła się międzynarodówka, która tak jak inne, nie znosi w przestrzeni swojego oddziaływania wyjątków, ponieważ ten wyjątek jest rozumny i pokazuje absurdalność kierunku, w którym ten neomarksizm zmierza. Tak samo było w czasach sowieckich, nieco inna ideologia, ale podobny mechanizm - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To hańba". Ursula von der Leyen grozi Węgrom za ustawę o ochronie dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 12:19
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła w środę węgierską ustawę, która zabrania propagowania zmiany płci i homoseksualizmu na zajęciach w szkołach, jako "hańbę". Zagroziła też Budapesztowi krokami prawnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie ma nic wspólnego z nietolerancją". Polski ambasador w Niemczech broni prawa węgierskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:47
Wiceprzewodnicząca Bundestagu wzywa UE do dalszych działań przeciwko Węgrom w związku z ustawą, w której zapisano m.in., że szkolne zajęcia nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu. Ambasador RP w Berlinie, prof. Andrzej Przyłębski, powiedział niemieckiemu portalowi RND, że decyzja Węgrów nie ma nic wspólnego z nietolerancją.
rozwiń zwiń