X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wielki powrót Donalda Tuska? Szczepański: były premier dostał to, czego chciał

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 20:00
- Trzeba powiedzieć, że powrót Donalda Tuska to jest nadanie dynamiki temu, co dzieje się na opozycji. Przynajmniej przez te ostatnie trzy dnia zupełnie inaczej wygląda ta sytuacja opozycyjna, tak się wydaje. Trzeba zauważyć, że Donald Tusk dostał wszystko, co chciał - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Szczepański (publicysta Interia.pl). Gościem "Debaty Dnia" był także Kamil Kwiatek (publicysta wpolityce.pl).
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com/paparazzza

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii, aby następnie wraz z Donaldem Tuskiem zostać wybranym na wiceprzewodniczącego.

Paweł Kukiz 663.JPG
"Żadnego programu, sposobu na naprawienie życia politycznego". Kukiz skomentował przemówienie Tuska

- Kiedy zdecydował się na powrót od razu został szefem, udało mu się wydrzeć przywództwo Borysowi Budce i udało mu się spacyfikować dążenia Rafała Trzaskowskiego do tego, żeby przejąć Platformę. Jak na razie wszystko dla byłego premiera układa się dobrze - ocenił Jakub Szczepański.

Jak zaznaczył publicysta Interii pozostaje tylko pytanie, czy Donald Tusk ma pomysł na to, jak prowadzić dalej PO. - Zakładam, że tak. Wszyscy, którzy go znają wiedzą, że on raczej w ciemno nie wykonuje żadnych ruchów, tylko robi to z jakimś wyprzedzeniem - dodał. 

"Przyzwyczailiśmy się do braku oferty opozycji"

- To dobrze dla debaty publicznej, że ktoś taki wzmacnia opozycję, no bo do tej pory polityka była zdominowana przede wszystkim przez partię Jarosława Kaczyńskiego i tak naprawdę była trochę nudnawa. My, dziennikarze zaczęliśmy się przyzwyczajać do takiego marazmu politycznego i do braku oferty opozycji - stwierdził Szczepański. 

Kamil Kwiatek z wpolityce.pl zaznaczył, że powrót Donalda Tuska na polską scenę polityczną dla Platformy jest wielką zmianą. - Widać, że partia ta wyczekiwała Tuska już bardzo długo. Borys Budka nie poradził sobie z przywództwem - dodał. 

Posłuchaj
22:42 PR24_mp3 2021_07_05-18-06-27.mp3 Publicyści o powrocie Donalda Tuska do PO cz. 1 ("Debata dnia")
Posłuchaj
26:12 PR24_mp3 2021_07_05-18-33-20.mp3 Publicyści o powrocie Donalda Tuska do PO cz. 2 ("Debata dnia")  

- Po tym sobotnim kongresie dziennikarze zwracali uwagę, że nie było żadnego planu, że Tusk nie przedstawił żadnego zarysu programu. Uważam, że to nie było miejsce na to, że to spotkanie było zorganizowane w innym celu. Donald Tusk wystąpił trochę jako taki psychoterapeuta PO, chciał na nowo wskrzesić wiarę w politykach, że Platforma jeszcze może coś ugrać na tej scenie, że jest w stanie pokonać PiS. Ta wiara po sześciu porażkach z rzędu mogła wygasnąć - zaakcentował Kamil Kwiatek.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Mirosław Skowron

Goście: Kamil Kwiatek (publicysta wpolityce.pl), Jakub Szczepański (publicysta Interia.pl) 

Data emisji: 05.07.2021

Godz. emisji: 18.06

kmp

Czytaj także

"Wróciłem na sto procent". Donald Tusk na Radzie Krajowej PO

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 10:20
- Wróciłem dlatego, że stanowicie zespół naprawdę niezwykłych ludzi. Tu mogę pracować z ludźmi, którzy naprawdę chcą zrobić coś dobrego, zupełnie nie patrząc na swoje interesy - mówił Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, zwracając się do polityków partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media: komplikuje się sytuacja w Platformie Obywatelskiej. Oskarżenia pod adresem Borysa Budki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 13:37
Według doniesień wp.pl po czwartkowym spotkaniu Tuska, Budki i Trzaskowskiego sytuacja w partii jest jeszcze bardziej skomplikowana niż do tej pory. Członkowie PO mają mieć żal do byłego przewodniczącego partii, bo ten nie poinformował ich o swoich planach dotyczących rezygnacji z funkcji. Niezadowolony z powrotu Donalda Tuska ma być też Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń