X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pojawiają się schody". Mateusz Kosiński o stosunku Polaków do szczepień

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 19:34
- Cześć Polaków nie szczepi się świadomie, inni nie robią tego z lenistwa. Młodsze roczniki będą się aktywować i pewnie osiągniemy pułap 15-16 mln. Potem będzie ciężko, na pewno należy promować szczepienia - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Kosiński (tysol.pl). Gościem był również Mariusz Gierej (mPolska.pl).
Audio
  • "Debata dnia" z udziałem Mateusza Kosińskiego i Mariusza Giereja
Zachęcajacy do szczepień mural z Robertem Kubicą
Zachęcajacy do szczepień mural z Robertem KubicąFoto: Filip Radwański/Forum

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że w środę przekroczono liczbę 27 milionów szczepień. W pełni zaszczepionych jest ponad 12 milionów Polaków. Zaapelował też do niezdecydowanych, przestrzegając, że tylko szczepienia mogą zapobiec czwartej fali epidemii. Nie wykluczył, że gdyby do niej doszło, mógłby zostać wprowadzony kolejny lockdown.

Loteria free 663.jpg
Od lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Znamy listę nagród i zasady udziału

Zdaniem Mateusza Kosińskiego Polacy są mało aktywni obywatelsko. - W wyborach uczestniczy mało ludzi, rekordowo było to ok. 20 mln uprawnionych. Właśnie ta liczba pokazuje aktywność obywatelską. Reszta jest sceptyczna, również wobec szczepionek. Niektórzy nawet negują fakt istnienia pandemii. Cześć Polaków nie zaszczepi się świadomie, inni nie zrobią tego z lenistwa. Młodsze roczniki będą się aktywować i pewnie osiągniemy pułap 15-16 mln. Potem będzie ciężko, pojawiają się schody. Na pewno należy promować szczepienia - powiedział.

Również Mariusz Gierej zwrócił uwagę na grupę sceptyków, którzy negują pandemię jako taką. - Pozwala im się hasać po mediach, padają wypowiedzi różnych polityków, którzy chcą nabijać sobie punkty. Nie dostrzegam twardej dyskusji, pokazania tego, z czym mamy do czynienia. Nikt nie tłumaczy, dlaczego wcześniej były podejmowane pewne działania, a później się z nich wycofano. Nikt nie tłumaczy, że wiedza naukowa nie jest constans. Oczywiste było, że na początku wprowadzono pewne obostrzenia w związku z pojawieniem się nieznanego patogenu. Nie wiedzieliśmy dokładnie, jak się przenosi i jakie wywołuje skutki. Pewnych rzeczy się nauczyliśmy z czasem. Nie dostrzegam w debacie publicznej tłumaczenia tych spraw. Należy też zadać pytanie proepidemikom, co w zamian proponują? Selekcję naturalną? - zastanawiał się Gierej. Podkreślił również, że odpowiadamy nie tylko za własne życie, ale również za życie tych, z którymi się stykamy.


Posłuchaj
51:48 PR24_mp3 2021_06_24-18-05-53.mp3 "Debata dnia" z udziałem Mateusza Kosińskiego i Mariusza Giereja

 

W ramach promocji szczepień zapowiedziano uruchomienie od 1 lipca Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pula nagród wyniesie 14 milionów złotych. 

Więcej w nagraniu. 

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Gość: Mariusz Gierej (mPolska.pl), Mateusz Kosiński (tysol.pl)

Data emisji: 21.05.2021

Godzina: 18:06

Czytaj także

Wariant Delta coraz groźniejszy? Prof. Pyrć: kolejna fala epidemii może pojawić się szybciej

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 11:18
- W Polsce pojawia się coraz więcej przypadków wariantu delta koronawirusa, jednak nadal jest to wariant mniejszościowy - kilka procent w skali poszczególnych województw - powiedział wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Krzysztof Pyrć.
rozwiń zwiń