X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Spotkanie prezydentów Rosji i USA. Tomasz Truskawa: największym wygranym jest Putin

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 19:00
- Największym wygranym tego spotkania jest Władimir Putin. Nawet nie w zakresie poczynionych ustaleń, ale w zakresie swojej polityki prezydenckiej. Media rosyjskie przedstawiają to tak, że doszło do spotkania dwóch równorzędnych państw. To jest potrzebne Putinowi - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa. Gościem "Debaty dnia" był także Adam Buła.
Tomasz Truskawa
Tomasz TruskawaFoto: PR24/tb

Władimir Putin poinformował, że z prezydentem USA Joe Bidenem rozmawiał o strategicznej stabilności, bezpieczeństwie, konfliktach regionalnych, stosunkach handlowych i współpracy w Arktyce. Zapewnił, że "rozmowy były konstruktywne" i nie odczuwano podczas nich "żadnej wrogości".

Biden Putin PAP 1200.jpg
Spotkanie prezydentów Rosji i USA. Prof. Górski: Biden w roli petenta

"Lepiej rozmawiać"

Zdaniem Tomasza Truskawy spotkanie obu prezydentów było najbardziej potrzebne Władimirowi Putinowi. - Największym wygranym tego spotkania jest Władimir Putin. Nawet nie w zakresie poczynionych ustaleń, ale w zakresie swojej polityki prezydenckiej. Media rosyjskie przedstawiają to tak, że doszło do spotkania dwóch równorzędnych państw. To jest potrzebne Putinowi - powiedział.

- Dobrze, że doszło do spotkania, bo zawsze lepiej rozmawiać, niż słuchać dźwięków armat. Nie rozwiązało ono jednak żadnych problemów - ocenił.

Czytaj także:

Adam Buła powiedział, że celem spotkania było przede wszystkim upewnienie się co do bezpieczeństwa. - Biden, przestawiając politykę zagraniczną, wyczyścił relacje z najważniejszymi sojusznikami oraz porozmawiał z graczem, który jest istotną postacią na geostrategicznej szachownicy - powiedział.

- Rosja nie stawia przed światem zachodnim żadnych wyzwań. Jest upadającym i jadącym na oparach gazpromowych mocarstwem surowcowym. U fundamentów tych rozmów jest jedna kwestia dotycząca bezpieczeństwa nuklearnego - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
46:17 PR24_mp3 2021_06_17-18-06-38.mp3 Tomasz Truskawa i Adam Buła m.in. o spotkaniu prezydentów Rosji i USA ("Debata dnia")

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Adrian Stankowski
Goście: Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa), Adam Buła (Polska Times)
Data emisji: 17.06.2021
Godzina emisji: 18:07

dz

Czytaj także

Spotkanie Andrzeja Dudy i Joe Bidena. Cegielski: padła deklaracja zaangażowania USA w bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 17:45
- Z rozmów prezydentów Polski i USA wynika, że bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie utrzymane - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwo Bender: prezydent USA będzie chciał przekonać Putina, by Rosja nie była zbyt blisko z Chinami

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 14:30
- Ważnym elementem przygotowań do tego spotkania były deklaracje odsądzające Chiny od czci i wiary. Biden i jego współpracownicy podkreślali, że cały świat cywilizowany występuje przeciwko chińskiej dyktaturze. To może być główny temat rozmów. Prezydent USA będzie chciał przekonać Putina, by Rosja nie była zbyt blisko z Chinami - powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz Iwo Bender. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie prezydentów USA i Rosji. Jarosław Guzy: nawiązano ograniczony dialog

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 21:19
- Panowie spotkali się i porozmawiali po raz pierwszy. Te kontakty na najwyższym szczeblu były zamrożone. Skrócone spotkanie może powiedzieć nam, że nawiązano ograniczony dialog. Nie była to dyskusja, a prezentacja stanowisk - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy. Gościem audycji "Spojrzenie na Wschód" była także prof. Agnieszka Legucka.
rozwiń zwiń