X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Atak hakerski na konta szefa KPRM. Publicysta: wszystko wskazuje na działanie Kremla

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 19:00
- Rosjanie mają bardzo dobrych specjalistów od dezinformacji internetowej - wskazał w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". - Atak hakerski akurat na szefa KPRM zapewne obliczony jest na wywołanie chaosu - mówiła Anna Sarzyńska (TVP).
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Portrait Image Asia

Goście PR24 komentowali sprawę ataku hakerskiego na konta szefa KPRM, Michała Dworczyka. Białoruski aktywista i bloger Nexta twierdzi, że metadane plików opublikowanych przez hakerów, które rzekomo pochodzą z włamania na konto mailowe polskiego ministra, zawierają rosyjskie symbole.

Jego zdaniem jest to kontynuacja ataku rosyjskich służb specjalnych na polski rząd.

Anna Sarzyńska z TVP powiedziała, że powyższa teoria jest bardzo prawdopodobna, ponieważ Rosja specjalizuje się w "hodowaniu" farm trolli, a jej stosunek do polskiego rządu oraz do białoruskiej opozycji jest jednoznacznie negatywny.

"Wywołanie chaosu"

- Jeśli do tego dołożymy fakt, że Michał Dworczyk to polityk, który jest dość mocno zaangażowany we wspieranie białoruskiej opozycji, to taki atak hakerski akurat na niego zapewne obliczony jest na wywołanie chaosu - podkreśliła dziennikarka i dodała, że możemy mieć do czynienia z rosyjską akcją sabotażową.


Paweł Lisiecki 1200.JPG
Atak hakerski na konta szefa KPRM. Lisiecki: sprawców trudno będzie znaleźć

Hubert Biskupski z "Super Expressu" dodał, że wszystko wskazuje na działanie Kremla. Podkreślił, że teoretycznie jest możliwe także to, że jacyś "dowcipnisie" włamali się na konto Michała Dworczyka, ale jak zauważył, powyższy przypadek jest inny, biorąc pod uwagę to, kto został zaatakowany.

"Wszcząć awanturę"

- Zaatakowano nieprzypadkowego członka polskiego rządu, ministra, który angażował się mocno w sprawy wschodnie, który ma zakaz wjazdu na teren Białorusi. Celem ataku zapewne było to, by skraść prywatne informacje dotyczące tego polityka, by wywołać jakiś skandal, ośmieszyć go i wszcząć awanturę polsko-polską - podkreślił publicysta.

Dodał, że najprawdopodobniej w internetowej skrzynce prywatnej Michała Dworczyka nie było żadnych informacji o statusie znaczenia specjalnego, a to, że rosyjskie służby prowokują i dezinformują, wiadomo nie tylko w Polsce, ale i w Europie oraz na świecie.


Posłuchaj
52:03 PR24_mp3 2021_06_09-18-06-35.mp3 A. Sarzyńska i H. Biskupski o ataku hakerów na M. Dworczyka ("Debata Dnia")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Anna Sarzyńska (TVP) oraz Hubert Biskupski ("Super Express")

Data emisji: 09.06.2021

Godzina: 18:06


Czytaj także

Porwanie samolotu na Białorusi. Prof. Paruch: działania kierowane przez Moskwę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:33
- Nie można mieć żadnych wątpliwości, że tego typu działania, więc służby specjalne na Białorusi czy też wojsko to tak naprawdę są to oddziały służb rosyjskich. Pytanie jest takie, czy tzw. świat demokratyczny - mam tu na myśli USA i UE - jest w stanie uruchomić twardą politykę wobec Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS w Lublinie). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzeba zdecydowanej reakcji wspólnoty międzynarodowej". Pisalnik o uprowadzeniu samolotu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 11:45
- Rzeczywiście pan Łukaszenka w swoich działaniach jest ośmielony przez swojego jedynego w tej chwili na świecie sojusznika, czyli przez Kreml - kierownictwo Rosji - powiedział o ostatnich wydarzeniach na Białorusi gość Polskiego Radia 24 Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi. 
rozwiń zwiń