X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Grzybowski: głosowanie nad Funduszem Odbudowy podzieliło PO i jej wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 19:10
- Sam Fundusz Obudowy jako element sporu politycznego został w miażdżący sposób dla przewodniczącego Budki oceniony przez wyborców PO, że powinien być poparty, czyli wbrew temu, co matka partia mówiła. Moim zdaniem dokonano czegoś absurdalnego - podzielono tę partię światopoglądowo - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski (Tygodnik "Niedziela"). Gościem "Debaty dnia" był także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). 
Szef KO, Borys Budka.
Szef KO, Borys Budka.Foto: Forum/MACIEJ GOCLON

Sejm przyjął we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za ustawą opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

Większość posłów klubu PiS, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska 2050 zagłosowali za ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu. PO liczyła na to, że rząd nie mając większości w sprawie ratyfikacji FO, upadnie.  

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Nowy etap w polskiej polityce". Politolog o wyniku głosowania nad Funduszem Odbudowy

- Myślę, że wszyscy, którzy myśleli, że scenariusz PO się zmaterializuje, byli mocno naiwni. Myślę, że żadna z partii współrządzących nie jest zainteresowana w dalszym ciągu, żeby zrezygnować z tych pozycji, w których aktualnie się znajduje. W dalszym ciągu mają powyżej 50 proc. Nie wiem, w jaki sposób arytmetyka w Platformie działa. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś ma ponad 50 proc. mandatów, to druga strona ma poniżej 50 i w jakiejkolwiek formie ten tzw. rząd techniczny nie zostałby poparty - powiedział Piotr Grzybowski.  

Z kolei dziennikarz "Rzeczpospolitej" zaznaczył, że PO nie jest przeciwko europejskiemu planowi odbudowy, nie jest przeciwko tym pieniądzom. - Natomiast jest przeciwko swojemu głównemu przeciwnikowi politycznemu, czyli PiS-owi, czy też obozowi Zjednoczonej Prawicy. Tutaj ten rodzaj politycznej gry odbywał się przede wszystkim po hasłem tego, żeby te pieniądze nie stały się funduszem wyborczym PiS, Zjednoczonej Prawicy - dodał Marcin Piasecki. 

Posłuchaj
23:04 PR24_mp3 2021_05_06-18-06-27.mp3 Publicyści o zachowaniu PO ws. Funduszu Odbudowy cz.1 ("Debata dnia")

Posłuchaj
24:58 PR24_mp3 2021_05_06-18-33-21.mp3 Publicyści o zachowaniu PO ws. Funduszu Odbudowy cz.2 ("Debata dnia")

  

- Zastanawia mnie poziom i brak finezji liderów PO (...) bo nie można strugać jakichś subtelnych konstruktów politycznych za pomocą siekiery, tylko robi się to w sposób bardziej wyrafinowany. W mojej ocenie szefostwo Platformy nie obserwuje tego, co każdy powinien obserwować na poziomie elementarnej wiedzy o procesach politycznych - nie obserwuje sondaży wyborczych. (...) Wskaźniki poparcia dla samej partii Borysa Budki leciały na łeb na szyję - podkreślił Piotr Grzybowski.    

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Adrian Stankowski 

GościePiotr Grzybowski (Tygodnik "Niedziela"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita") 

Data emisji: 06.05.2021

Godz. emisji: 18.06

kmp

Czytaj także

Patryk Słowik: inicjatywa Lewicy jest rozsądna, nie rozumiem reakcji KO

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 10:11
- Ja bym sobie życzył, by takie spotkania były czymś naturalnym - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Gośćmi audycji byli też: Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej" oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zależy nam, by Polacy odczuli tę pomoc". Lubnauer o Krajowym Planie Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 15:30
- Klub Koalicji Obywatelskiej nie podjął jeszcze decyzji w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, choćby dlatego, że cały czas trwają rozmowy między rządem a samorządem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń