X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sprawa Sławomira Nowaka. Płużański: ma szczęście, że jest sądzony w Polsce, a nie na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 19:09
- Nie życzyłbym Sławomirowi Nowakowi sądzenia na Ukrainie. Myślę, że miał dużo szczęścia, że to w Polsce jest sądzony i tu odbywał areszt, bo na Ukrainie mógłby mieć duże problemy - powiedział o sytuacji Sławomira Nowaka Tadeusz Płużański. Gościem "Debaty dnia" był także Romuald Kiedrzyński.
Tadeusz Płużański
Tadeusz PłużańskiFoto: PR24

W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie nie przedłużył byłemu ministrowi transportu, podejrzanemu o korupcję, aresztu o kolejne trzy miesiące; Nowak przebywał w areszcie od 9 miesięcy. Sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze - dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1 mln zł. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia w tej sprawie. Jeszcze tego samego dnia po południu Sławomir Nowak opuścił areszt śledczy Warszawa-Białołęka.

sławomir nowak pap 1200 .jpg
Przyjął gigantyczną łapówkę? Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy wydało komunikat ws. Nowaka

"Miał szczęście"

Tadeusz Płużański mówił o tym, że przy okazji nagrywania programu o więźniach politycznych w PRL rozmawiał o z nimi o sprawie Sławomira Nowaka. - Sławomir Nowak twierdzi, że jest więźniem politycznym i porównuje swoją sytuację do Bronisława Komorowskiego 40 lat temu. Ten najwyraźniej akceptuje takie porównanie. Pragnę przypomnieć, że na Białołęce był szereg działaczy opozycyjnych, a Ci słuchają Nowaka i szkoda, że państwo nie widzieli ich reakcji - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział także, że z punktu widzenia byłego ministra w rządzie Donalda Tuska dużo lepiej jest, iż jest sądzony w Polsce i to w naszym kraju odbywał areszt. - Nie życzyłbym Sławomirowi Nowakowi sądzenia na Ukrainie. Myślę, że miał dużo szczęścia, że to w Polsce jest sądzony i tu odbywał areszt, bo na Ukrainie mógłby mieć duże problemy - powiedział.

- Dziwie się osobom, które bronią Sławomira Nowaka. Dzisiaj jeden z oligarchów na Ukrainie otrzymał zarzuty w tej sprawie. Donald Tusk i Bronisław Komorowski bronią go, bo jest ich kolegą. To rzuca cień na ich morale - dodał.

Czytaj także:

Romuald Kiedrzyński powiedział, że nazywanie Sławomira Nowaka więźniem politycznym jest zabiegiem politycznym, którym nie warto się zajmować. - Stwierdzenie, że Nowak jest więźniem politycznym, jest głupotą i tylko tak należy to traktować. To gierka polityczna dla rozgrzania swojego elektoratu - ocenił.

- Areszt to nie jest kara. Nowak ciągle jest podejrzany i jedyne co się zmieniło, to to, że nie jest w areszcie. W Polsce przetrzymywanie ludzi w aresztach trwa ciągle za długo. Liczyłem, że reforma sądów ten problem wypleni. Kilka miesięcy to jest dużo czasu, aby zebrać wszystkie dowody - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
48:32 PR24_mp3 2021_04_14-18-06-18.mp3 Tadeusz Płużański i Romuald Kiedrzyński o sprawie Sławomira Nowaka ("Debata dnia")

***

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Goście: Tadeusz Płużański (TVP), Romuald Kiedrzyński ("Fakt")
Data emisji: 14.04.2021
Godz. emisji: 18.06

dz

Czytaj także

"Przez lata nosił teczkę Tuska, a w niej miał zaplecze kadrowe". Formela przypomniał karierę Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:00
- Sławomir Nowak ma tę przewagę nad innymi politykami PO, że przez lata nosił teczkę Donalda Tuska, a w niej miał zaplecze kadrowe, czyli młodzieżówkę Unii Wolności - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Formela, redaktor naczelny "Gazety Gdańskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Nowaka. Andzel: żadna elita nie może być chroniona przez sądy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:59
- Niektórzy sędziowie chyba zapomnieli, komu służą. Sądy mają służyć Polakom i Polsce - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS oraz przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych i członek Rady Doradców Politycznych premiera Waldemar Andzel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bycie przyjacielem Tuska nie może dawać taryfy ulgowej". Ziobro ostro krytykuje wypuszczenie Nowaka z aresztu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:00
- Mamy do czynienia z odrażającym procederem, na wielką skalę, zorganizowanej przestępczości, na czele której stał Sławomir N. To, że on jest jednocześnie współpracownikiem i bliskim przyjacielem Donalda Tuska, nie może sprawiać, że jest traktowany z taryfą ulgową. Wręcz przeciwnie. Od kogoś takiego powinno się oczekiwać znacznie wyższych standardów - powiedział w środę Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń