X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nauka zdalna czy powrót do szkół i przedszkoli? Publicysta: nie ma wyjścia idealnego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:35
- Jesteśmy w sytuacji wyboru między jednym kryzysem a drugim - powiedział Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej". - Z jednej strony kryzysem zdrowotnym, epidemicznym, z drugiej strony kryzysem edukacyjnym i także zdrowotnym, bo przecież edukacja zdalna odbija się na - przede wszystkim psychicznym - zdrowiu dzieci - dodał.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Studio Romantic

Gościem "Debaty dnia" był także Jarosław Popek z Radia Gdańsk.

Majmurek pytany o ewentualny powrót dzieci do żłobków i przedszkoli, stwierdził, że "tutaj kilka razy warto by się zastanowić, czy to faktycznie jest dobry pomysł". - Pamiętajmy, że ta druga, jesienna fala eksplodowała po tym, kiedy rząd przedwcześnie, jak się później okazało, otworzył szkoły we wrześniu, więc tutaj z tym - myślę - trzeba być bardzo ostrożnym - podkreślił.

dziecko dziewczynka przedszkole 1200.jpg
Andrusiewicz: możliwe jest, aby dzieci wróciły do przedszkoli i żłobków od poniedziałku

"Nie ma łatwych wyborów"

- Na jednej szali leżą argumenty związane z tym, jakie są koszty lockdownu dla dzieci, dla ich rodziców - powiedział. Zaznaczył, że "nie ma łatwych wyborów".


Posłuchaj
46:03 _PR24_AAC 2021_04_13-18-06-28 (2).mp3 Popek i Majmurek o powrocie dzieci do szkół (PR24/Debata Dnia)

 

Z kolei Jarosław Popek zwrócił uwagę, że "to nie szkoły są rozsadnikami koronawirusa, tylko ewentualnie, jeżeli już mówimy o uczniach, to jest kwestia przemieszczania się uczniów, czyli komunikacja miejska, kwestia tego, że uczniowie poruszają się po miastach". - To może być faktycznie dość problematyczną sprawą - zauważył.

Czytaj także:

Zaznaczył, że "jest bardzo ważne, żeby rodzice mogli posłać dzieci do żłobków, do przedszkoli i do tych najmłodszych klas, bo to są właśnie dzieci, które wymagają największej opieki ze strony nauczycieli".

- Oczekiwałbym od rządu, żeby chociażby wprowadził restrykcje na dłuższy okres, chociażby na miesiąc, na dwa miesiące i ewentualnie je później skracał, bo to przedłużanie co dwa tygodnie jest denerwujące dla wszystkich - powiedział gość Polskiego Radia 24. - Nie wiemy, jak będzie wyglądała sytuacja za następne kilkanaście dni - dodał.

W dalszej części debaty rozmawiano m.in. na temat sytuacji w Zjednoczonej Prawicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Goście: Jarosław Popek (Radio Gdańsk), Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna")
Data emisji: 13.04.2021
Godz. emisji: 18.06

itom/pr24

Czytaj także

Czy powinno się ujawniać, który z nauczycieli jest zaszczepiony?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:57
Prędzej czy później uczniowie powrócą do szkół. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie wykluczył, że jeśli statystyki zachorowań będą spadały, to najpierw otwarte zostaną przedszkola, a w kolejnym tygodniu młodzież powróci do klas I-III i kolejnych w szkołach podstawowych. I tu rodzi się dylemat - informować czy nie informować, którzy z nauczycieli zaszczepili się przeciwko COVID-19?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworczyk: w poniedziałek uruchomimy pierwsze punkty szczepień powszechnych

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:04
- 19 kwietnia otwarty zostanie pierwszy punkt szczepień powszechnych i 16 punktów w ramach pilotażu. Kolejne w następnych tygodniach - zapowiedział na konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. 
rozwiń zwiń