X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa decyzji sądu ws. Nowaka. Żółciak: PiS nie jest autorem patologii w wymiarze sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 19:14
- PiS nie jest autorem patologii w wymiarze sprawiedliwości, ale skrzętnie z niej korzysta, np. trzymając ludzi niebotycznie długo w aresztach tymczasowych - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Żółciak, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej". Gościem audycji był też Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie".
Sławomir N.
Sławomir N. Foto: PAP/ARCH Wojciech Olkuśnik

Sąd Okręgowy w Warszawie nie zdecydował się na przedłużenie tymczasowego aresztowania dla byłego ministra transportu za czasów rządu PO-PSL. Sławomir Nowak jest podejrzany o korupcję.

Tomasz Żółciak, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" komentując decyzję sądu i sytuację wokół Sławomira Nowaka, powiedział, że z politycznego punktu widzenia mamy do czynienia z "samobiczowaniem się" prawicy, co zdaniem gościa PR24 może wynikać z napiętych relacji koalicyjnych.

"Ciężko zrozumiała narracja"

pap ziobro 1200.jpg
Zbigniew Ziobro: rodzi się pytanie o związek pomiędzy wypowiedziami Tuska a decyzją sądu ws. Nowaka

- Niedawno mieliśmy wywiad premiera Jarosława Kaczyńskiego, który po sześciu latach rządów dobrej zmiany twierdzi, że wymiar sprawiedliwości wciąż działa fatalnie. Wiemy, kto odpowiada za wymiar sprawiedliwości i dziś ten, kto odpowiada, wychodzi na konferencję prasową i mówi, że choć prawica jest u władzy, za prawo odpowiada Donald Tusk. To jest ciężko zrozumiała narracja - powiedział Tomasz Żółciak.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział ujawnienie materiałów ze śledztwa dotyczącego byłego ministra. Wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania Sławomira Nowaka złożył prokurator Jan Drelewski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. To on prowadzi śledztwo przeciwko byłemu ministrowi i grupie przestępczej, którą - według prokuratury - miał on kierować. Jego zdaniem dalsza izolacja podejrzanego jest konieczna nie tylko ze względu na grożącą mu surową karę do 15 lat pozbawienia wolności, ale także z uwagi na obawę matactwa procesowego.

"Ciężka druga kadencja PiS"

Krzysztof Wołodźko z "Gazety Polskiej Codziennie" zauważył, że nie wie, jak silne materiały na Sławomira Nowaka ma minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, niemniej ten pierwszy chętnie wciela się w rolę "więźnia politycznego".

- Druga kadencja rządów PiS i obozu Zjednoczonej Prawicy jest o wiele trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Problemem jest dość słaba sterowność polskich instytucji, areszty w Polsce trwają miesiącami bez postawienia wyroków, a sprawy w sądach ciągną się latami. Tak było za czasów rządów PO i trwa to do tej pory - zauważył publicysta.


Posłuchaj
51:33 _PR24_AAC 2021_04_12-18-06-25.mp3 T. Żółciak i K. Wołodźko o decyzji sądu ws. S. Nowaka ("Debata Dnia")

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Joanna Miziołek

Goście: Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Krzysztof Wołodźko ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 12.04.2021

Godzina: 18.06

Czytaj także

Sławomir Nowak opuści areszt. Piotr Nisztor: znaczenie mogły mieć naciski Tuska

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 10:42
- Jest także pytanie, czy wywiad Donalda Tuska także nie był swego rodzaju presją wywieraną na sąd, który dzisiaj zdecydował o wyjściu na wolność Sławomira Nowaka. Myślę, że prokuratura złoży zażalenie na ten wyrok i zobaczymy, jak zostanie ono rozpatrzone - powiedział o sprawie Sławomira Nowaka i decyzji o nieprzedłużeniu aresztu Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: przedłużanie aresztu bez końca nie jest właściwe

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 18:06
- Zatrzymanie tymczasowe powinno być ostatecznym środkiem, a nie pierwszym. Sławomir Nowak przebywał w areszcie 9 miesięcy. Powinien to być wystarczający okres dla prokuratury, żeby zebrała właściwe dowody na to, by przedstawić akt oskarżenia - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń