X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jankowski: Wielka Brytania jest przykładem na to, że szczepionka AstraZeneki jest bezpieczna

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 19:04
- Spójrzmy na Wielką Brytanię, która szczepi się AstraZeneca. Sytuacja tam bardzo się poprawia i jest to skutek szczepień. Widać, że ta szczepionka działa, a skutki uboczne są marginalne. Robienie dyskusji dookoła tej szczepionki nie ma większego sensu - skomentował dyskusje nad bezpieczeństwem szczepionki Łukasz Jankowski, dziennikarz radia WNET. Gościem "Debaty dnia" była także Edyta Hołdyńska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/rarrarorro

Europejska Agencja Leków potwierdziła, że istnieje związek między podawaniem szczepionki AstraZeneca a zakrzepami krwi u pacjentów. Eksperci uznali jednak, że preparat może nadal być podawany, bo ryzyko powikłań jest minimalne. Oświadczenie to efekt kolejnych przypadków zakrzepów krwi, wykrytych u pacjentów, którym podano szczepionkę firmy AstraZeneca. Eksperci regulatora Unii Europejskiej przez ostatnie dwa dni ponownie badali zgłoszone wcześniej przypadki.

szczepienie free shutt 1200 .jpg
Prof. Anna Boroń-Kaczmarska: ważne, by szczepienia trwały non-stop

"Niepokojące informacje"

Edyta Hołdyńska powiedziała na antenie Polskiego Radia 24, że informacje dotyczące szczepionki AstraZeneca mają prawo budzić niepokój, jednak bezpieczeństwo przed koronawirusem jest znacznie większą korzyścią. - Informacje dotyczące szczepionki AstraZeneca są niepokojące. Niepokoją na pewno ludzi starszych i schorowanych. Wywołują swojego rodzaju zmniejszenie zaufania do preparatu, a i być może w ogóle do szczepienia - powiedziała.

- Dla osób mających choroby współistniejące szczepienie wskazane jest dlatego, że mamy tak słabą sytuację w dostępności miejsc w szpitalach, że w tym przypadku ryzyko zakażenia COVID-19 jest bardzo wysokie i może grozić nawet śmiercią - dodała.

Czytaj także:

Łukasz Jankowski zaznaczył, że krytyka wobec konkretnej firmy może być wywołana walką biznesową. - W Polsce było mocne cofnięcie się od AstraZeneca, później to wróciło do normy i teraz znowu możemy mieć z tym do czynienia. Większość ekspertów mówi o tym, że rynek farmaceutyczny jest bardzo potężny i dlatego zwracają uwagę, że może być to element walki biznesowej - powiedział.

- Spójrzmy na Wielką Brytanię, która szczepi się AstraZeneca. Sytuacja tam bardzo się poprawia i jest to skutek szczepień. Widać, że ta szczepionka działa, a skutki uboczne są marginalne. Robienie dyskusji dookoła tej szczepionki nie ma większego sensu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
46:59 PR24_mp3 2021_04_07-18-06-30.mp3 Łukasz Jankowski i Edyta Hołdyńska m.in. o szczepionce AstraZeneca ("Debata dnia")

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Goście: Edyta Hołdyńska (Sieci), Łukasz Jankowski (Radio WNET)

Data emisji: 07.04.2021

Godz. emisji: 18.07

dz

Czytaj także

Pandemia we Włoszech. Tomasz Łysiak: sytuacja jest tam bardzo gorąca

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 17:11
- W Rzymie odbyły się potężne demonstracje, były starcia z policją. Nie jest to pierwsza taka sytuacja we Włoszech i Rzymie. Napięcia trwają już od miesięcy. Powstał cały ruch pod nazwą „Ja otwieram” - powiedział o sytuacji na południu Europy w związku z obostrzeniami spowodowanymi COVID-19 Tomasz Łysiak, publicysta i znawca Włoch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania ogranicza podawanie szczepionek AstraZeneki. Wyłączona zostanie cała grupa wiekowa

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:50
Osobom poniżej 30. roku życia, tam gdzie jest to możliwe, zostanie zaoferowana alternatywa wobec szczepionki na COVID-19 firmy AstraZeneca - zdecydowała w środę brytyjska Wspólna Komisja Szczepień i Immunizacji (JCVI).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Niemczech. Merkel: krótki, ale zaostrzony lockdown w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 18:10
Zastępczyni rzecznika rządu federalnego poinformowała, że kanclerz Angela Merkel opowiada się za krótkim, choć zaostrzonym lockdownem w całym kraju. Jednocześnie wezwała premierów landów do jednolitego podejścia w tej kwestii.
rozwiń zwiń