X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krulikowski: Platforma Obywatelska chce się wyróżnić na tle Szymona Hołowni i Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 19:28
- W 2015 roku, w ostatnim roku rządów Platformy, rząd Ewy Kopacz dokonał takiego liberalnego zwrotu i to wówczas nie wyszło Platformie na dobre - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji". Gościem audycji był również publicysta Paweł Krulikowski. 
Borys Budka
Borys BudkaFoto: MW/FORUM

W czwartek Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko partii ws. aborcji, które zakłada przywrócenie trzech przesłanek umożliwiających przerwanie ciąży, które obowiązywały do czasu publikacji październikowego wyroku TK, a także - w szczególnie trudnych sytuacjach, po konsultacjach z psychologiem i lekarzem - by kobieta mogła podjąć decyzję, czy usunąć ciążę, a prawo powinno jej to umożliwić. Prawo do aborcji obowiązywałoby do końca 12. tygodnia ciąży.

PAP Borys Budka 1200.jpg
"Budka jest pod wpływem kobiet z Nowoczesnej". Politycy komentują stanowisko PO ws. aborcji

Kobeszko ocenił szanse na wprowadzenie w życie ogłoszonych przez Platformę Obywatelską postulatów. - Jeśli chcieliby zmienić stan rzeczy istniejący, to by wymagało zmiany składu sędziowskiego Trybunału Konstytucyjnego. Sam ten pomysł jest w chwili obecnej nie do zrealizowania - powiedział.

- Można postrzegać tę dzisiejszą decyzję PO jako ostateczne zerwanie z chadeckimi, konserwatywnymi korzeniami - dodał gość audycji. 


Posłuchaj
39:08 _PR24_AAC 2021_02_18-18-06-26.mp3 Paweł Krulikowski: Platforma ten skręt w lewo oficjalnie już deklaruje. Czy to im się opłaci? Moim zdaniem, zwłaszcza w walce z Szymonem Hołownią, jak najbardziej ("Debata dnia/PR24")

 

Paweł Krulikowski zwrócił natomiast uwagę na polityczny kontekst deklaracji. - Platforma Obywatelska chce się wyróżnić na tle Szymona Hołowni i na tle Lewicy, która może być w postulatach skrajnie lewicowych bardziej wiarygodna, ale jest jednak partią radykalną - wskazał. Jego zdaniem partia chce udowodnić swoje znaczenie na scenie politycznej. - To ruch pokazujący, że na stronie opozycyjnej mają coś jeszcze do powiedzenia - uznał. 

Ekspert "Nowej Konfederacji" skomentował również reakcje części polityków opozycji na nowe stanowisko PO ws. aborcji. - Widzimy wśród bardziej lewicowych polityków niedowierzanie i pewne wskazywanie, że jest to ruch koniunkturalny - powiedział. 

Zdaniem Pawła Krulikowskiego jasne określenie się w temacie aborcji może się partii opłacić. - Platforma ten skręt w lewo oficjalnie już deklaruje. Czy to im się opłaci? Moim zdaniem, zwłaszcza w walce z Szymonem Hołownią, jak najbardziej - ocenił.

***

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Adrian Stankowski

Gość: Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja), Paweł Krulikowski (publicysta)

Data emisji: 18.02.2021

Godzina emisji: 18.06

kb

Czytaj także

Jałowiczor: ustawa aborcyjna staje się główną linią PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:46
- Projekt przedstawiony przez PO jest bardzo podobny do tego, co mówi lewica i to nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Platforma, jeśli chodzi o temat aborcji, od dawna nie miała zbyt wiele do zaoferowania konserwatywnym wyborcom - powiedział Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Marciniak: stanowisko PO ws. aborcji satysfakcjonuje środowiska związane ze Strajkiem Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 16:19
- Wiele osób i środowisk, zwłaszcza uważających Platformę za ugrupowanie liberalne, które powinno nawiązywać do postulatów Strajku Kobiet, oczekiwało od tej partii, by opowiedziała się za konkretnym podejściem do tematu aborcji - powiedziała prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odcięcie chadecko-konserwatywnych korzeni". Jarosław Krajewski o deklaracji PO ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 18:35
Platforma Obywatelska radykalnie skręciła w kierunku skrajnej lewicy i popiera aborcję na życzenie. PO podjęła decyzję, że zamierza walczyć o ten sam elektorat, co skrajna lewica, elektorat spod znaku pani Marty Lempart - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jarosław Krajewski.
rozwiń zwiń