X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Biznes nie stoi za Bidenem". Publicysta o pierwszych dekretach prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 19:27
- Zatrzymanie rurociągu Keystone XL rodzi ogromne pytania. Protesty ekologów blokują przedsięwzięcie niesłychanie istotne dla Kanady. Poszło o kolonię jesiotra bladego. Chodzi o to, by jesiotr blady nie stanął w poprzek relacji i interesów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"). Gościem był również Tomasz Walczak ("Super Express").
Audio
  • "Debata dnia" z udziałem Pawła Badzio o Tomasza Walczaka
Joe Biden zmienił niektóre decyzje Donalda Trumpa
Joe Biden zmienił niektóre decyzje Donalda TrumpaFoto: PAP/EPA/Doug Mills

Joe Biden zaraz po objęciu urzędu prezydenta USA zmienił niektóre decyzje Donalda Trumpa. Stany Zjednoczone wrócą m.in. do paryskiego porozumienia klimatycznego. Joe Biden wstrzymał też proces wycofywania USA ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i anulował zakaz podróży do USA dla obywateli siedmiu muzułmańskich krajów.


waszczykowski 1200.jpg
"Klimat spotkań będzie na początku trochę inny". Waszczykowski o współpracy USA z Polską

Zdaniem Tomasza Walczaka były to jedne z najgłupszych rzeczy, które zrobił Donald Trump.  - Dekrety Bidena biorą też pod uwagę coś, co bardzo długo ignorował Donald Trump - pandemię. Jednym z kluczowych wyzwań stojących przed Bidenem będzie posprzątanie bałaganu pandemicznego, który został zapoczątkowany przez głupotę i ignorancję Trumpa. Z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 400 tys. Amerykanów, częściowo są to też ofiary tego, że USA zaczęły za późno reagować na pandemię. Biden obiecał, że wkrótce zostanie zaszczepionych 100 mln Amerykanów. Chce też przeznaczyć 2 tys. dolarów dochodu gwarantowanego dla obywateli. To będą największe wyzwania. Dekrety Bidena odwracają najgłupsze pomysły Trumpa - powiedział publicysta. 

Czytaj także: 

Biden podpisał też dokument, na mocy którego odwołał zgodę na budowę rurociągu Keystone XL, który miał transportować kanadyjską ropę do amerykańskich rafinerii. Nowy prezydent USA wstrzymał także fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem.

Paweł Badzio przypomniał, że wyniki ekonomiczne USA przed pandemią były bardzo dobre. - Donald Trump ogarnął gospodarczo Amerykę, bo potrafił myśleć ekonomicznie. On jest biznesmenem i przedsiębiorcą, potrafił to robić. W USA było najniższe bezrobocie od dziesięcioleci, w tym najniższe wśród czarnej ludności - tłumaczył.


Podkreślił również fakt, że Joe Biden nie ma dobrych opinii w kręgach gospodarczych. - Biznes nie stoi za Bidenem i jego pomysłami. Zwiększenie zasiłku dla bezrobotnych uważane jest wręcz za tragiczny pomysł. Zatrzymanie rurociągu Keystone XL rodzi ogromne pytania. Protesty ekologów blokują przedsięwzięcie niesłychanie istotne dla Kanady. Poszło o kolonię jesiotra bladego. Chodzi o to, by jesiotr blady nie stanął w poprzek relacji i interesów.  Biznes z uwagą przygląda się Joe Bidenowi, daleko mu do entuzjazmu - podsumował gość Polskiego Radia 24. 

W sumie Biden miał do tej pory podpisać 17 aktów wykonawczych.
Posłuchaj
50:37 PR24_mp3 2021_01_21-18-06-41.mp3 "Debata dnia" z udziałem Pawła Badzio i Tomasza Walczaka
 
Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Debata dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Goście: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"), Tomasz Walczak ("Super Express")

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 18.06

PR24

Zobacz więcej na temat: Joe Biden Donald Trump USA

Czytaj także

Polityka zagraniczna USA. Marek Stefan: nowa administracja położy nacisk na relacje z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 17:26
- Jeżeli chodzi o sojuszników, to w pierwszym rzędzie jest to UE. Na pewno nowa administracja położy duży nacisk na znalezienie wspólnego mianownika przede wszystkim z Niemcami, jeżeli chodzi o odnowienie więzi transatlantyckich i przede wszystkim o to, żeby przyciągnąć UE na swoją stronę w rywalizacji z Chinami - powiedział publicysta Marek Stefan, zajmujący się stosunkami międzynarodowymi.
rozwiń zwiń