X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po feriach dzieci wrócą do szkół? Szczęsnowicz: jesteśmy na progu problemu edukacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 17:58
- Luka w edukacji może mieć ogromne następstwa, chodzi też o samo podejście do nauki i pewne rozregulowanie uczniów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Igor Szczęsnowicz ("Gazeta Polska"). Gościem był również Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: David Tadevosian/ Shutterstock

Szef resortu edukacji Przemysław Czarnek potwierdził w Programie 1 Polskiego Radia, że najprawdopodobniej po feriach - tak jak wcześniej zapowiadał minister zdrowia - uczniowie klas I-III wrócą do szkół. Aby tak się stało, liczba zakażeń koronawirusem musi się utrzymywać na poziomie około 10 tysięcy zakażeń dziennie.


czarnek 1200 free.jpg
Minister edukacji: niebawem możliwy powrót uczniów do szkół. Szczepienia nauczycieli go przyspieszą

Igor Szczęsnowicz podkreślił, że znajdujemy się na progu dużego problemu edukacyjnego. - W kwietniu i maju 2019 roku mieliśmy strajk nauczycieli, dzieci nie chodziły do szkół, został wyrwany co najmniej miesiąc. W następnym roku szkolnym, w marcu, wybuchła pandemia i dzieci do końca roku szkolnego miały naukę zdalną, która nie ma nic wspólnego z nauką normalną. W tym roku od października mamy naukę zdalną. Będzie to miało spory wpływ na późniejsze losy wyedukowanych Polaków, może to stanowić jeszcze większe zagrożenie niż sama pandemia. Luka w edukacji może mieć ogromne następstwa, chodzi też o samo podejście do nauki i pewne rozregulowanie uczniów. Przy systemie edukacji, który przez ostatnie lata był demontowany, stanowi to ogromne zagrożenie. Po wynikach egzaminów widać, że poziom nauczania jest coraz niższy, a autorytet szkoły spada. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa lepiej będzie, by uczniowie jak najszybciej wrócili do szkół. Tak będzie lepiej nie tylko dla nich, ale dla całego systemu - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj także:

Natomiast zdaniem Patryka Słowika jest jeszcze za wcześnie na to, by mówić, kiedy dzieci wrócą do szkół. - Ostatnio odświeżyłem sobie swój tekst ze stycznia 2020 roku, gdzie pisałem, że nie należy bać się koronawirusa, bo on nie zmieni naszego życia. Dwa miesiące później już bym się nie wygłupił i takiego tekstu nie napisał. Dlatego mówienie dzisiaj, czy w połowie stycznia dzieci wrócą do szkół, jest wróżeniem z fusów. Wszyscy zakładają, że będzie trzecia fala koronawirusa. Ani minister Czarnek, ani nikt inny nie ma bladego pojęcia, czy po feriach dzieci będą mogły wrócić do szkoły - powiedział publicysta. 


Posłuchaj
51:13 PR24_AAC 2020_12_15-18-06-36.mp3 Publicyści o pandemii koronawirusa (Debata dnia)

 

Najprawdopodobniej jako pierwsi do nauczania stacjonarnego wrócą najmłodsi uczniowie - z klas I-III.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Goście: Patryk Słowik (Dziennik Gazeta Prawna), Igor Szczęsnowicz (Gazeta Polska)
Data emisji: 15.12.2020
Godzina emisji: 18.06

PR24

Czytaj także

Kiedy powrót dzieci do szkół? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał możliwy termin

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 13:44
- Jeżeli będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, tak jak do tej pory, to 18 stycznia dzieci klas I-III szkoły podstawowej będą mieć lekcje stacjonarne - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń