Projekt likwidacji Rady Mediów Narodowych. Publicysta: to uderzenie w instytucję, której elektorat opozycji nie lubi

2020-12-04, 19:00

Projekt likwidacji Rady Mediów Narodowych. Publicysta: to uderzenie w instytucję, której elektorat opozycji nie lubi
Głosowanie w Senacie. Foto: Twitter/@PolskiSenat

- To radosna twórczość Senatu. Mam wrażenie, że to uderzenie w instytucję, której elektorat opozycji nie lubi. Staje się ona osią zła, wygodnym ciałem od atakowania. Prawda jest taka, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie będzie chciało zlikwidować Rady Mediów Narodowych to ona będzie dalej istniała - powiedział na antenie Polskiego Radia 24, Jacek Lizniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").

Wczoraj Senat podjął uchwałę o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy, która zlikwidowałaby Radę Mediów Narodowych, przenosząc jej kompetencję na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. 

Powiązany Artykuł

twitter krzysztof czabański free 1200.jpg
"To akcja polityczna opozycji". Krzysztof Czabański o projekcie ustawy likwidującym RMN

- To jest polityczna deklaracja Senatu. Projekt ustawy likwidującej Radę Mediów Narodowych w obecnej konstelacji nie ma najmniejszej szansy. Natomiast sam spór pod tytułem "Rada Mediów Narodowych" powstały pięć lat temu, którego zadaniem było niejako przejęcie części kompetencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która jest organem konstytucyjnym, w której zmiany personalne wymagają dłuższego czasu, jest sporem cokolwiek dziwnym - podkreślił Hubert Biskupski, z "Super Expressu".

Jak powiedział redaktor "Super Expressu", w jego przekonaniu to spór zupełnie niepotrzebny.  - KRRiT wystarczyłaby do tego, by powoływać rady nadzorcze czy zarządy mediów publicznych i dbać o ten ład medialny w Polsce - podsumował gość audycji.  

Powiązany Artykuł

kprm michał dworczyk free 1200.jpg
Szef KPRM o postulatach opozycji, by zlikwidować Radę Mediów Narodowych: chodzi o efekt polityczny

- Odbywają się konkursy do tych zarządów i sytuacja jest bardziej przejrzysta niż kiedyś. RMN jest wyspecjalizowanym tworem. Z perspektywy czasu skupiła na sobie uwagę i odciągnęła uwagę od Krajowej Rady i może dzięki temu mniej patrzymy w tamtą stronę i może lepiej, dlatego, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji została mniej zaangażowana politycznie - ocenił z kolei Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej". 

Posłuchaj

Publicyści o projekcie likwidacji Rady Mediów Narodowych cz.1 ("Debata dnia") 22:11
+
Dodaj do playlisty

Posłuchaj

Publicyści o projekcie likwidacji Rady Mediów Narodowych cz.2 ("Debata dnia") 23:47
+
Dodaj do playlisty

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Debata dnia"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

GościeJacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie")Hubert Biskupski ("Super Express")

Data emisji: 04.12.2020

Godz. emisji: 18.06

kmp

Polecane

Wróć do strony głównej