X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Praworządność jest zupełnie nieopisana definicyjnie". Lodowski o polskim wecie w UE

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 19:02
- Bazowanie w negocjacjach na rzeczach nieopisanych to jest proszenie się o guza - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gościem "Debaty Dnia" był także Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej".
Audio
  • Michał Kolanko i Miłosz Lodowski o budżecie UE (PR24/Debata Dnia)
  • Michał Kolanko i Miłosz Lodowski o budżecie UE (PR24/Debata Dnia)
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Siedziba Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com

- Niemcy wykorzystywały swój okres prezydencji unijnej do bardzo aktywnej polityki - podkreślił Lodowski. Jego zdaniem "Niemcy za wszelką cenę zrobią wszystko, żeby to poszło na ich konto i żeby to oni byli "zbawcami".

morawiecki 1200 en.jpg
Premier: wbrew propagandzie walczymy o spójność i jedność UE

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że powinniśmy, jako Polacy, "nauczyć się, że w czynnościach zewnętrznych im bardziej jesteśmy podzieleni, tym gorzej dla nas i tym gorzej dla całego procesu".


Posłuchaj
21:44 _PR24_AAC 2020_11_26-18-06-41.mp3 Michał Kolanko i Miłosz Lodowski o budżecie UE (PR24/Debata Dnia)

 

- W negocjacjach jest tak, że temu się powinno spieszyć, kto jest "na musiku". (...) To nie nam grozi tutaj prestiżowa porażka - powiedział Lodowski odnośnie do negocjacji w Unii. - UE zawsze będzie próbowała uzyskać swoje w każdej sytuacji sporu - dodał.

Jego zdaniem "praworządność jest zupełnie nieopisana definicyjnie, to znaczy, nie wiadomo, czym ona ma być". - Nie ma żadnych mechanizmów, które porządkowałyby te sprawy - podkreślił.


Posłuchaj
22:20 _PR24_AAC 2020_11_26-18-33-11.mp3 Michał Kolanko i Miłosz Lodowski o budżecie UE (PR24/Debata Dnia)

 

Z kolei Michał Kolanko zaznaczył, że w kwestii negocjacji unijnych "dopóki nie zapadną żadne rozstrzygnięcia, dopóki nie ma weta, to wszystko jest możliwe". - Te negocjacje mają swój rytm, swoje tempo i swoją specyfikę - dodał.

Czytaj także:

- Chyba się zgadzamy, że kompromis będzie dla Polski dobry, tak samo jak fundusze z odbudowy - stwierdził Kolanko. - Jeśli premier Morawiecki zawetuje razem z Victorem Orbanem to porozumienie, to wtedy jest możliwość, że np. 25 krajów Unii Europejskiej zawrze osobne porozumienie dotyczące funduszu odbudowy, a wówczas będzie obowiązywało przez jakiś czas prowizorium budżetowe - powiedział.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Debata Dnia"
Prowadzący: Adrian Stankowski
Gość: Michał Kolanko, Miłosz Lodowski
Data emisji: 26.11.2020
Godzina emisji: 18.06

itom/pr24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Propozycja groźna dla Polski". Jan Parys o uzależnieniu budżetu UE od praworządności

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 15:32
- Propozycja UE dotycząca powiązania praworządności z budżetem jest groźna dla Polski i jest poważnym kryzysem w unii - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orban: niemiecki pociąg pędzi w naszą stronę i chce nas zepchnąć z toru

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 15:20
Premier Węgier, Viktor Orban udzielił obszernego wywiadu niemieckiemu dziennikowi "Zeit". Mówił w nim m.in. o węgierskim stanowisku wobec tzw. mechanizmu praworządności i wecie w sprawie unijnego budżetu. - Niemcy mogliby oddzielić zarządzanie kryzysowe od dyskusji o praworządności - stwierdził Orban i podkreślił, że nigdy nie rozważał wyjścia Wegier z UE.
rozwiń zwiń