X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Negocjacje UE ws. budżetu. Hubert Biskupski: powinniśmy dążyć do kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 19:45
- Jesteśmy na etapie negocjacji. Obie strony przedstawiły warunki brzegowe. Uważam, że kompromis będzie osiągnięty, bo użycie weta będzie bronią atomową i zostaniemy dotkliwie poszkodowani - tak o unijnych negocjacjach dotyczących perspektywy budżetowej na lata 2021-27 mówił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z Super Expressu. Podobnego zdania jest Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. 
Audio
  • Miłosz Manasterski i Hubert Biskupski o negocjacjach UE ws. budżetu ("Debata dnia"/Polskie Radio 24)
Mateusz Morawiecki, Angela Merkel
Mateusz Morawiecki, Angela MerkelFoto: AA/ABACA

Posłuchaj
49:47 [PR24]PR24 (mp3) 12 listopad 2020 18_05_44.mp3 Miłosz Manasterski i Hubert Biskupski o negocjacjach UE ws. budżetu ("Debata dnia"/Polskie Radio 24)

W ubiegłym tygodniu negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i niemieckiej prezydencji wypracowali porozumienie w sprawie mechanizmu powiązania dostępu do środków unijnych z przestrzeganiem zasad praworządności. Zostało ono skrytykowane przez rządy Polski i Węgier.

We wpisie zamieszczonym na Facebooku premier napisał, że "uznaniowe mechanizmy, oparte na arbitralnych, politycznie motywowanych kryteriach nie mogą zostać zaakceptowane, bo nie uwzględniają one istotnych, merytorycznych aspektów prawa europejskiego".

morawiecki merkel EmoiW_MXMAAASzu 1200.jpg

Rozmowa Morawiecki-Merkel o budżecie UE. "Uznaniowe mechanizmy nie mogą zostać zaakceptowane"

- Sytuacja jest nieciekawa. Gdyby Polska i Węgry zdecydowały się na weto, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozostałe kraje stworzą oddzielny budżet i powstanie coś, przeciwko czemu od lat protestowaliśmy, czyli Unia dwóch prędkości. Dla dobra Polski powinien zostać wypracowany kompromis i jest do tego pole - ocenił w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z Super Expressu.

Czytaj także:

- Jesteśmy na etapie negocjacji. Obie strony przedstawiły warunki brzegowe. Uważam, że kompromis będzie osiągnięty, bo użycie weta będzie bronią atomową i zostaniemy dość dotkliwie poszkodowani - dodał. 

Do sprawy odniósł się również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej. - W UE trzeba grać zespołowo. Nie jesteśmy w stanie jako jeden kraj powstrzymać ideologii płynącej z Brukseli i się jej przeciwstawić. Presja ze strony unijnych urzędników jest niebezpieczna - powiedział Manasterski.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata dnia"

Prowadził: Adrian Stanowski

Goście: Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), Hubert Biskupski ("Super Express")

Data emisji: 12.11.2020

Godzina emisji: 18.06

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To głównie straszak". Krzysztof Wołodźko o powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 13:07
- Myślę, że strona polska, przynajmniej w czasie, kiedy będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość, będzie temu przeciwna - stwierdził w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko, publicysta z "Gazety Polskiej Codziennie", odnosząc się do mechanizmu powiązania funduszy unijnych z praworządnością.
rozwiń zwiń