X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konflikt w senackiej większości KO-PSL. Płużański: może skutkować rozpadem opozycyjnej koalicji

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 19:20
- Pojawił się konflikt między PSL i KO, co może spowodować nowy podział głosów w Senacie - powiedział Tadeusz Płużański z TVP. - Nie wierzę w to, że mogłoby dojść do koalicji PSL z PiS, byłoby to dość egzotyczne - stwierdził Romuald Kiedrzyński z "Faktu".
Audio
  • Tadeusz Płużański i Romuald Kiedrzyński o senackim głosowaniu ws. ustawy dot. ochrony zwierząt, sytuacji epidemicznej w Polsce oraz wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej Codziennie" ("Debata dnia")
Senatorowie na sali obrad
Senatorowie na sali obradFoto: PAP/Marcin Obara

- Zakończyła się pewna forma współpracy między naszym kołem a pozostałymi ugrupowaniami, z którymi współpracowaliśmy w Senacie - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl senator PSL Jan Filip Libicki.

senat głosowanie tt 1200.jpg
"Jesteśmy zawiedzeni współpracą z PO". Senatorowie PSL o głosowaniu nad "Piątką dla zwierząt"

Powodem takiej sytuacji jest senackie głosowanie nad poprawkami do ustawy o ochronie zwierzą, podczas którego przedstawiciele PSL, a także Lewicy i KO stali na przeciwległych biegunach.

"Pojawia się pytanie o przyszłość marszałka Grodzkiego"

W opinii Tadeusza Płużańskiego, doszło w ten sposób do poważnego konfliktu między PSL a KO, co może skutkować rozpadem koalicji tworzącej większość opozycyjną w Senacie.

Posłuchaj
46:33 PR24_MPLS 2020_10_14-18-06-38.mp3 Tadeusz Płużański i Romuald Kiedrzyński o senackim głosowaniu ws. ustawy dot. ochrony zwierząt, sytuacji epidemicznej w Polsce oraz wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla "Gazety Polskiej Codziennie" ("Debata dnia")

- Pojawia się przy tej okazji pytanie o przyszłość marszałka Tomasza Grodzkiego. Pan Libicki wskazywał, że mamy do czynienia już nie tylko z rysą, ale z pęknięciem. Głosowanie w Senacie może skutkować nowym podziałem głosów w izbie wyższej - zaznaczył publicysta.

Kazimierz Kleina 1200.jpg
"Piątka dla zwierząt" dzieli senatorów KO-PSL. Kleina: koalicja przetrwa

Kiedrzyński: byłoby to nielogiczne

Odmienne zdanie w tej kwestii ma natomiast Romuald Kiedrzyński. Podkreślił, że cały ten spór wydaje mu się "nieco jałowy" i nie wierzy w to, iż mogłoby dojść do koalicji PiS z PSL.

CZYTAJ TAKŻE:

- Byłoby to dość egzotyczne. Przecież większość senatorów partii Jarosława Kaczyńskiego zagłosowała za ustawą, więc nie wiem, w jaki sposób PSL mogłoby zawiązać z nimi koalicję, by wybrać nowego marszałka. Byłoby to trochę nielogiczne. Z drugiej strony istnieje taka możliwość, bo w polityce nie takie koalicje były zawierane. Jednak na miejscu PSL nie wchodziłbym w to. Mamy raczej do czynienia z odreagowaniem złych emocji i na tym pewnie się skończy - wskazał dziennikarz.

***

Tytuł audycji: "Debata dnia"
Prowadzący: 
Krzysztof Świątek 
Goście: Tadeusz Płużański (TVP), Romuald Kiedrzyński ("Fakt")
Data emisji: 14.10.2020
Godzina emisji: 18.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Puda o "Piątce dla zwierząt": ponad 70 proc. Polaków popiera nasze działania

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 07:44
- Prace w tej chwili trwają w Senacie, senatorowie składają swoje poprawki - powiedział o ustawie o ochronie zwierząt w Programie 1 Polskiego Radia nowy minister rolnictwa Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobre rozwiązanie". Poseł Lewicy o tzw. Piątce dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 18:20
- Staramy się być rozsądną opozycją, krytykować rząd za to, za co na krytykę zasługuje i wspierać wtedy, gdy proponuje dobre rozwiązania, jak na przykład "Piątka dla zwierząt" - powiedział Maciej Gdula z Lewicy.
rozwiń zwiń