X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa o ochronie zwierząt. Liziniewicz: mamy do czynienia z wojną propagandową

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 19:08
- "Piątka dla zwierząt" jeszcze nie weszła w życie i nie wiadomo, czy dotknie polskiej wsi, a już słyszymy całą górę żali. Mamy do czynienia z wojną propagandową na wsi, w której ostrze krytyki jest kierowane przeciwko nowemu ministrowi rolnictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był również Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazeta Prawna".
Lider AGROunii Michał Kołodziejczak (2P), przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski (C), prezes Ruchu Narodowego, poseł KP Konfederacja Robert Winnicki (2L) podczas demonstracji przedstawicieli branży rolniczej i futerkowej przed Sejmem w Warszawie
Lider AGROunii Michał Kołodziejczak (2P), przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski (C), prezes Ruchu Narodowego, poseł KP Konfederacja Robert Winnicki (2L) podczas demonstracji przedstawicieli branży rolniczej i futerkowej przed Sejmem w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Rozmowa dotyczyła rekonstrukcji rządu Zjednoczonej Prawicy. - Konflikt nie narodził się w ostatnich miesiącach. To zostało i gdzieś tam zawsze się tliło, choć przez ostatnie 5 lat udało się ugasić w zarodku. Jarosław Kaczyński ma w rządzie zapewne rolę stabilizującą. Zagadkowe jest natomiast twierdzenie o tym, że osłabia się pozycja Mateusza Morawieckiego - zwrócił uwagę Jacek Liziniewicz

Marcin Porzucek 1200_.jpg
"Pojawiło się wiele dobrych nazwisk". Marcin Porzucek o nowym składzie rządu
Posłuchaj
21:47 PR24_MPLS 2020_10_02-18-06-14.mp3 Jacek Liziniewicz i Zbigniew Parafianowicz w rozmowie o rekonstrukcji rządu (Debata Dnia/PR24)

- "Piątka dla zwierząt' jeszcze nie weszła w życie i nie wiadomo, czy dotknie polskiej wsi, a już słyszymy całą górę żali. Mamy do czynienia z wojną propagandową na wsi, w której ostrze krytyki jest kierowane przeciwko ministrowi Pudzie - mówił o nominacji dla nowego ministra rolnictwa.

Czytaj także:

- Lewica oburza się o to, że rząd po rekonstrukcji skręca w prawo i pokazuje Przemysława Czarnka, a prawica mówi, że rząd skręca w lewo i pokazuje Grzegorza Pudę. Wybrano polityków, którzy są po prostu spoza zasiadłego układu i wnoszą pewien "ferment". W środowiskach wiejskich od lat się nic nie zmienia, a podczas ostatnich protestów rolników przed Pałacem Prezydenckim znalazł się hodowca norek, rolnik mający kłopoty z prawem i prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak. To reprezentanci wsi, których znamy od lat - zauważył publicysta.

"Przedsiębiorczy ludzie"

- Nie do końca jestem przekonany, że wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu załatwia problem. Wydaje się, że zaprzysiężenie rządu kończy spór koalicyjny, ale wystarczy przypomnieć 2007 r., kiedy podpisano pakt stabilizacyjny, a miesiąc później okazało się, że trzeba przeprowadzić przyspieszone wybory - przypomniał Zbigniew Parafianowicz

dworczyk f 1200 free.jpg
Szef KPRM przedstawił nowy schemat administracji rządowej. Powstają dwa nowe urzędy centralne

Jego zdaniem "stało się coś, co powinno stać się dawno. Dobrze, że w końcu Jarosław Kaczyński będzie podejmował decyzje formalnie i bierze pod kontrolę aparat bezpieczeństwa. To najbardziej istotny element państwa".

Czytaj także:

- Polska wieś jest bardzo mądra i bardzo racjonalna. To ludzie bardzo przedsiębiorczy i nie dadzą się zwieść byle nagonce. Pożyjemy i zobaczymy, jak będzie z nowym ministrem rolnictwa, choć na dziś Grzegorz Puda nie jest postrzegany jako gwarant budowania poparcia dla PiS na wsi - ocenił zmianę na stanowisku ministra rolnictwa. 

Posłuchaj
22:57 PR24_MPLS 2020_10_02-18-33-33.mp3 Jacek Liziniewicz i Zbigniew Parafianowicz o pozostałych wydarzeniach z kraju i ze świata (Debata Dnia/PR24)

W audycji również temat wypowiedzi prezydent Gdańska dla niemieckiego radia, słowa niemieckiej eurodeputowanej o "finansowym zagłodzeniu Polaków" oraz zakażenie COVID-19 u prezydenta USA Donalda Trumpa.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Goście: Zbigniew Parafianowicz ("DGP"), Jacek Liziniewicz ("GPC")

Data emisji: 2.10.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/pkr

Czytaj także

Polska żywność odzyskała eksportowe rynki. Rośnie sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 15:03
W ciągu pierwszych 7 miesięcy roku Polska sprzedała zagranicę żywność o wartości 19,2 mld euro, tj. za kwotę o 6,4 proc. wyższą niż przed rokiem. Polskie produkty trafiają głównie do krajów UE - poinformował KOWR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSWiA: wejście prezesa Kaczyńskiego do rządu gwarantuje stabilizację na najbliższe trzy lata

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 10:10
- Musimy jak najszybciej przejść do ofensywy programowej, bo ludzie oczekują od nas dzisiaj tego, że będziemy realizować program, z którym szliśmy do wyborów  - mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń