X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Publicysta: porozumienie Zjednoczonej Prawicy było potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 18:59
- Porozumienie w ramach Zjednoczonej Prawicy było konieczne, potrzebne. Jest to związane również z osiągnięciem pewnych nowych celów politycznych w najbliższym czasie - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
Liderzy Zjednoczonej Prawicy
Liderzy Zjednoczonej Prawicy Foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Po negocjacjach pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława Gowina liderzy ugrupowań podpisali nową umowę koalicyjną. Wkrótce ma też dojść do rekonstrukcji rządu. 

zjednoczona prawica 1200.jpg
"Zagwarantowaliśmy wspólny start ZP w najbliższych wyborach". Sobolewski o umowie koalicyjnej

Zdaniem Pawła Badzio "porozumienie w ramach Zjednoczonej Prawicy było konieczne, było potrzebne". - Jest to związane również z osiągnięciem pewnych nowych celów politycznych w najbliższym czasie - podkreślił dziennikarz. 

Czytaj również:

Jego zdaniem "były pewne przesłanki systemowe, które wskazywały, że powinno dojść do porozumienia w ramach Zjednoczonej Prawicy". - To wynikało po prostu z racjonalizacji sprawowania władzy - skomentował. 


Posłuchaj
52:06 PR24_MPLS 2020_09_28-18-05-47.mp3 Publicyści o Zjednoczonej Prawicy (Debata dnia)

 

Marcin Piasecki z kolei zwrócił uwagę na to, że jeszcze nie ujawniono szczegółów umowy koalicyjnej. Na ten temat toczą się różne dyskusje, pojawia się też sporo nieoficjalnych informacji. 

- Nie wiemy, co jest w umowie koalicyjnej. To wydaje się być igraniem z opinią publiczną - na pograniczu błędu politycznego. W pewnym momencie trzeba się przyznać do tego, co się podpisało w świetle kamer i fleszy - zaznaczył Piasecki. 

***

Audycja: "Debata dnia"

ProwadzącyJoanna Miziołek

Goście: Paweł Badzio, Marcin Piasecki 

Data emisji: 28.09.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: rekonstrukcja rządu może być pierwszym etapem integracji systemu zarządzania państwem

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:40
- Jeżeli rząd ma działać we właściwy sposób, to między premierem a przewodniczącym komitetu, który ma powstać, współpraca musi się układać - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, odnosząc się do planowanego wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu. - Wzmocni to pozycję polityczną Mateusza Morawieckiego - dodał.
rozwiń zwiń