X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Decyzje będą podejmowane sprawniej". Publicysta o możliwym wejściu Jarosława Kaczyńskiego do rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 19:07
- Wchodząc w skład rządu, Jarosław Kaczyński będzie miał większy wpływ na to, żeby decyzje rady ministrów były podejmowane szybciej i sprawniej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek z Radia Gdańsk. Gościem audycji był także Bogumił Łoziński z "Gościa Niedzielnego". 
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Podczas czwartkowego spotkania kierownictwa partii rządzącej politycy PiS zatwierdzili decyzje podjęte w wyniku negocjacji między liderami ugrupowań Zjednoczonej Prawicy: Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem. Według nieoficjalnych doniesień w sobotę ma zostać podpisana nowa umowa koalicyjna.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu jako wicepremier. Jak wskazał jeden z polityków partii rządzącej, prezes PiS będzie kierował Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej.

Morawiecki Kaczyński rząd EN 1200.jpg
Jarosław Kaczyński wicepremierem? Rzecznik rządu: to byłoby dla nas duże wzmocnienie

Według Jarosława Popka "wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu to bardzo dobra decyzja". - Dzięki temu to przesilenie w koalicji rządzącej chyba minęło. Właśnie dzięki tej decyzji. Teraz Jarosław Kaczyński będzie miał większy wpływ na to, co się dzieje w Radzie Ministrów - powiedział publicysta.


Posłuchaj
50:38 PR24_MPLS 2020_09_25-18-06-16.mp3 Publicyści o Zjednoczonej Prawicy (Debata dnia)

 

Jak zaznaczył, "Jarosław Kaczyński w rządzie będzie miał większy wpływ na to, żeby decyzje podejmowane przez radę ministrów były podejmowane szybciej, sprawniej i bez szerokich konsultacji, które do tej pory musiały mieć miejsce na Nowogrodzkiej".

Czytaj także: 

Bogumił Łoziński podkreślił, iż "pojawienie się Jarosława Kaczyńskiego w rządzie jest wynikiem głębokich sporów w Zjednoczonej Prawicy". - Jego obecność ma na celu ograniczanie tych sporów i zapobieganie im - powiedział. 

Dodał, że "z dzisiejszej perspektywy trudno powiedzieć czy wejście do rządu prezesa PiS będzie oznaczało wzmocnienie tego rządu czy nie". - Teoretycznie wydaje się, że decyzje będą mogły zapadać szybciej, tym bardziej, że ma być mniej ministerstw - stwierdził gość PR24.

***

Audycja: "Debata dnia"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

Goście: Bogumił Łoziński, Jarosław Popek

Data emisji: 25.09.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/bartos

Czytaj także

Jarosław Kaczyński wicepremierem? "Prezes PiS chce kontrolować rząd od wewnątrz i niwelować spory"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 13:47
Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać wicepremierem. Zapytaliśmy politologów o to, jak oceniają planowany ruch prezesa PiS. - Z punktu widzenia poprawy spójności i sterowności obozu rządzącego, decyzja ta jest bardzo dobra - uważa prof. Jacek Zaleśny (UW). - Jarosław Kaczyński będzie sprawował funkcję rozjemcy i tego, który będzie wyciszał konflikty - stwierdził zaś prof. Mieczysław Ryba z KUL.
rozwiń zwiń