X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Kaczyński w składzie rządu? Gac: pewnie dojdzie do podziału kompetencji

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 19:30
- Gdyby pod zwierzchność Jarosława Kaczyńskiego miały wejść MON, MSWiA i Ministerstwo Sprawiedliwości, to trzeba pamiętać, kto kieruje MON i MSWiA, to zaufani ludzie prezesa PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z "Do rzeczy" pytany o podział kompetencji w rządzie, gdyby wszedł do niego Jarosław Kaczyński. -  Znaków zapytania jest dużo - oceniał z kolei Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Rafał Guz/KPRM/Twitter/PremierRP

- Wszystko wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie w rządzie, jako wicepremier. Będzie mu podlegał resort sprawiedliwości - oświadczył w czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Pytany, czy Jarosław Kaczyński będzie szefem komitetu ds. bezpieczeństwa, Szef klubu PiS odpowiedział, że "taki rzeczywiście jest plan". Pytany, czy prezes PiS będzie także wicepremierem, odpowiedział: "tak, oczywiście wicepremierem i Ministerstwo Sprawiedliwości będzie mu wtedy bezpośrednio podlegać". Na pytanie, "czy wprowadzanie Jarosława Kaczyńskiego do rządu, to nie jest policzek pod adresem Mateusza Morawieckiego". - Nie, to jest wzmocnienie rządu - powiedział Ryszard Terlecki.

Terlecki Kaczyński 1200 EN.jpg
Jarosław Kaczyński w rządzie? Jest komentarz szefa klubu PiS

Goście "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24 zwracali uwagę na możliwy podział kompetencji, jeśli rzeczywiście Jarosław Kaczyński zostanie członkiem rządu. 

"Znaków zapytania jest dużo"

Marcin Piasecki podkreślił, że "do jakiegoś podziału pewnie dojdzie". - Z nieoficjalnych informacji, jakie mam, to podział miałby przebiegać tak, że Mateusz Morawiecki ma ratować gospodarkę i przeciwdziałać pandemii w wymiarze zdrowotnym. Także polityka zagraniczna byłaby bliżej premiera - wskazał publicysta. 

Czytaj także: 

- Jeżeli chodzi o Jarosława Kaczyńskiego, to w jego ręku miałaby być wielka polityka i kwestie związane z "komitetem bezpieczeństwa", też w jakiś sposób pilnowanie Zbigniewa Ziobro, służb itd. Czy ten podział będzie funkcjonował? Nie wiadomo - ocenił gość Polskiego Radia 24. - Pamiętać należy o planowanej rekonstrukcji rządu, polegającej m.in. na zmniejszeniu liczby resortów. Pytanie, jak to będzie wyglądało. Znaków zapytania jest dużo - ocenił Marcin Piasecki. 

"Wiele zależy od Jarosława Kaczyńskiego"

Karol Gac zwrócił uwagę. że wszystkie teorie co do podziału kompetencji w rządzie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego to "spekulacje". - Gdyby pod zwierzchność Jarosława Kaczyńskiego miały wejść MON, MSWiA i Ministerstwo Sprawiedliwości, to trzeba pamiętać, kto kieruje MON i MSWiA. Jarosław Kaczyński większych problemów by nie miał, bo to zaufani ludzie prezesa PiS - ocenił publicysta. 

Czytaj także: 

Gość "Debaty dnia" stwierdził, że konfiguracja w której szef partii rządzącej jest w rządzie podwładnym premiera jest "eksperymentalna", ale przypomina trochę dyskusję z początku rządów Zjednoczonej Prawicy, kiedy "zastanawiano się, czy Jarosław Kaczyńskie stanie na czele rządu, podobnie po dymisji Beaty Szydło". 

Przypomniał "nawoływania" ze strony opozycji, którzy mówili że "sytuacja jest niezdrowa, gdy lider zwycięskiego obozu nie wchodzi do rządu". - Okazało się, że ten układ działał i to efektywnie, skoro Zjednoczona Prawica wygrała od tamtej pory kilka wyborów. Wiele zależy od tego, jak sobie tę sytuację wyobraża Jarosław Kaczyński - wskazał Karol Gac. 


Posłuchaj
22:05 DebataDnia - I - PR24_MPLS 2020_09_24-18-06-17.mp3 Karol Gac i Marcin Piasecki o możliwym podziale kompetencji w rządzie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego ("Debata dnia" - cz. I/ PR24)

Posłuchaj
23:46 DebataDnia - II - PR24_MPLS 2020_09_24-18-06-17.mp3 Karol Gac i Marcin Piasecki o możliwym podziale kompetencji w rządzie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego ("Debata dnia" - cz. II/ PR24)

  

W "Debacie dnia" więcej komentarza do wydarzeń politycznych z Polski i świata. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 


***

Audycja: "Debata dnia"

ProwadzącyMagdalena Złotnicka

GościeKarol Gac ("Do rzeczy"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 18.06


mbl