X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rząd działa, to nie są negocjacje nad utworzeniem nowego". Truskawa o rozmowach ws. rekonstrukcji

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 19:10
- Nie są to negocjacje nad utworzeniem rządu. Mamy rząd, który działa, aktywnie funkcjonuje. Jest to natomiast próba uporządkowania na nowo pewnej sytuacji w obozie rządzącym - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gościem audycji był także Jacek Gądek z portalu Gazeta.pl.
Politycy Zjednoczonej Prawicy
Politycy Zjednoczonej PrawicyFoto: PAP/Paweł Supernak

Sejm pracuje nad ustawami dotyczącymi ochrony zwierząt i odpowiedzialności urzędników. Co do wspomnianych zapisów nie ma jednak zgody wśród polityków Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska i Porozumienie, którzy wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy, nie poprą ustaw w obecnym kształcie. Na ich przyjęciu zależy jednak Jarosławowi Kaczyńskiemu, szefowi PiS.

Jednocześnie trwają rozmowy Prawa i Sprawiedliwości z koalicjantami nad rekonstrukcją rządu. 

ZP 1200 pap.jpg
Szef klubu PiS: jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami

- Jest próba przebudowania rządu w kierunku jego większej skuteczności, jak to jest deklarowane, a z tym z kolei wiąże się ograniczenie liczby resortów, więc i posad do obsadzenia przez ugrupowania czy bardziej można powiedzieć – skrzydła Prawa i Sprawiedliwości, które stanowią odrębne byty polityczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa.


Posłuchaj
51:28 PR24_MPLS 2020_09_17-18-05-58.mp3 Tomasz Truskawa i Jacek Gądek o rekonstrukcji rządu (Debata dnia)

 

Jego zdaniem "ta licytacja i prężenie muskułów musiały nastąpić". - Zresztą to następowało już od pewnego czasu. Jednym z elementów tej rozgrywki była operacja majowa ze strony Porozumienia, ale z drugiej strony mieliśmy zupełnie samodzielną operację Solidarnej Polski z konwencją stambulską. Tego typu działania były wcześniej podejmowane. Dlatego trudno powiedzieć, że to, co obserwujemy dzisiaj, jest jakimś wyjątkowym zaskoczeniem - skomentował gość PR24. 

Czytaj również:

- Mamy do czynienia nie tyle z kryzysem, ile z pewnym przesileniem w ramach koalicji rządzącej. Nie można mówić o tym, że są jakieś przeciągające się negocjacje. Termin zakończenia prac nad rekonstrukcją rządu został wyznaczony na przełom września i października. Nie są to negocjacje nad utworzeniem rządu. Mamy rząd, który działa, podejmuje decyzje, aktywnie funkcjonuje; jest tu próba uporządkowania na nowo pewnej sytuacji w obozie rządzącym. Możemy z pełnym spokojem obserwować, co będzie działo się dalej - dodał Truskawa. 

Jacek Gądek odniósł się do kwestii ustawy o ochronie zwierząt. - Jeśli chodzi o sprawę futer, jest to biznes, który ma swojego wielkiego obrońcę. Mówię o ojcu Tadeuszu Rydzyku. O. Rydzyk ma bardzo dobre relacje ze Zbigniewem Ziobrą - podkreślił dziennikarz.

Jak zaznaczył, "biznes mięsny i ubój rytualny to grube miliardy złotych w skali roku z eksportu tego mięsa do krajów arabskich i do Izraela".

- To naprawdę istotna gałąź gospodarki. Kasacja tej gałęzi będzie bardzo bolesna dla biznesu i dla pracowników tego sektora. Trudno się dziwić, że Solidarna Polska i Porozumienie protestują przeciw kasacji uboju rytualnego - powiedział Jacek Gądek.

* * *

Audycja: "Debata dnia"

Prowadził: Adrian Stankowski

Goście: Tomasz Truskawa, Jacek Gądek

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne spotkanie w siedzibie PiS. Liderzy Zjednoczonej Prawicy rozmawiają o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 15:55
Liderzy Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy znów spotkali się, aby dyskutować na temat nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu. Rozmowy od godziny 14 odbywają się w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie.
rozwiń zwiń