X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ustawa o ochronie zwierząt. Osiecki: PiS odwołuje się do wrażliwości młodego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 18:46
- Solidarna Polska przyjęła twardy kurs ideologiczny. Jednak PiS idzie w inną stronę, odwołuje się do wrażliwości młodego pokolenia. Jest to też próba wyciągnięcia lekcji z wyborów, gdy partia ponosiła duże straty wśród najmłodszych wyborców - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna"). Gościem był również Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Norka europejska. Zdjęcie ilustracyjne
Norka europejska. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy w sprawie nowych norm ochrony zwierząt. Przewiduje on między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS, przy wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

pap_norka1200.jpg
Nowe normy ochrony zwierząt. PiS złożyło projekt ustawy w Sejmie

Zdaniem Grzegorza Osieckiego ustawa jest też gestem ze strony PiS. - To jednak odmienny kierunek od Solidarnej Polski, która przyjęła twardy kurs ideologiczny. PiS idzie w inną stronę, odwołuje się do wrażliwości młodego pokolenia. Jest to też próba wyciągnięcia lekcji z wyborów, gdy partia rządząca ponosiła duże straty wśród najmłodszych wyborców - powiedział.


Posłuchaj
22:49 PR24_MPLS 2020_09_11-18-05-30.mp3 Publicyści o ustawie o ochronie zwierząt (Debata dnia cz.1)

 

Dodał, że propozycje będą niosły duże konsekwencje gospodarcze. - Pewne zmiany są dopuszczalne. Jestem jednak za tym, aby uwzględniały okres przejściowy, by dać szansę dotkniętym osobom na zmianę profilu biznesowego, na powolne wycofanie się z biznesu. Ubój rytualny to kwestia eksportu mięsa do krajów arabskich i Izraela. Mamy ekonomiczne koszty COVID-19, podcinanie gałęzi gospodarczej może być dosyć ryzykowne. Ta sfera będzie dyskutowana. Z jednej strony mamy argumenty gospodarcze, z drugiej dotyczące wrażliwości na los zwierząt - tłumaczył Osiecki.

Natomiast Miłosz Manasterski podkreślił, że czeka nas większy spór, niż autorzy ustawy sobie życzyli. - Pewnie życzeniem było, że wszyscy zagłosują za i ustawa przejdzie w Sejmie przez aklamację. Spór i konflikt interesów jednak będzie. Żadna branża nie chce tracić dochodów i miejsc pracy. Kluczowe będą praktyczne rozwiązania dla tych, którzy na tym stracą. W pewnym sensie niepokojące jest, że przy problemach z COVID-19 utrudniamy sobie dodatkowo sytuację. Mam nadzieję, że uda się wypracować kompromis. Problem jest też w tym, że zwierzęta ewidentnie cierpiały - zauważył publicysta.

Założenia ustawy

Wśród założeń złożonego w Sejmie projektu jest przede wszystkim zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz ograniczenie uboju rytualnego zwierząt. Projekt zakłada również ograniczenie możliwości trzymania zwierząt na uwięzi i zmiany w zakresie funkcjonowania schronisk dla zwierząt, które - według proponowanych przepisów - będą mogły prowadzić wyłącznie jednostki samorządowe oraz organizacje pożytku publicznego. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Małgorzata Złotnicka

Goście: Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna), Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 11.09.2020

Godzina emisji: 18.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To po prostu humanitarne podejście". Marek Suski o projekcie PiS ws. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 19:58
- Jak wiemy, kto kocha zwierzęta, ten kocha ludzi. Jak ktoś nie kocha zwierząt, to nie kocha ludzi. To jest po prostu humanitarne podejście. My chcemy, żeby w Polsce nie tylko ludziom żyło się dobrze, ale żeby były też szanowane zwierzęta - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Marek Suski. Gościem "Debaty Jedynki" była także poseł Lewicy Anita Sowińska.
rozwiń zwiń