X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rekonstrukcja rządu. Kolanko: protokół rozbieżności jest spory

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 19:36
Plany są bardzo obszerne. Jest dyskusja o personaliach i strukturze, jest też dyskusja programowa. Mimo oficjalnych optymistycznych komentarzy protokół rozbieżności jest dosyć spory - mówił o rekonstrukcji rządu Michał Kolanko ("Rzeczpospolita") . Gościem Polskiego Radia 24 był również Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Piotr Molecki/East News

Michał Kolanko uważa, że dyskusja o kształcie strukturze rządu jeszcze się nie zakończyła. - Czy będzie drugie ministerstwo dla każdego z koalicjantów?  PiS jest zdeterminowane, by przeprowadzić redukcję resortów odpowiedzialnych za kolejne działy administracji rządowej. Dlatego pojawiła się propozycja ministrów bez teki. Dla koalicjantów to jednak słabe pocieszenie. W ubiegłych latach politycy Solidarnej Polski funkcjonowali w ten sposób, że był resort ministra Zbigniewa Ziobry, a Beata Kempa odpowiadała w KPRM za pomoc humanitarną. Testowano więc podobne rozwiązania - przypomniał publicysta.

Czytaj także:


ZiobroGowin.jpg
"Nie ma życia poza Zjednoczoną Prawicą dla Solidarnej Polski i Porozumienia". Król o rekonstrukcji rządu

Tomasz Truskawa podkreślił, że należy natomiast oczekiwać zmian w kompetencjach poszczególnych resortów. - Obecnie zachodzą na siebie, to nie służy sprawności działania. Do wyborów są trzy lata. Jeżeli Zjednoczona Prawica chce powalczyć o kolejną reelekcję i rząd większościowy, to musi tę działalność usprawnić - powiedział. 


Posłuchaj
23:08 PR24_MPLS 2020_09_08-18-06-01.mp3 Publicyści o rekonstrukcji rządu (Debata dnia cz.1)

 

Dodał, że rozmowy będą trudne.  - Dla sprawności działania państwa nie jest konieczne utrzymywanie wielu ministerstw. Wydaje się, że maksymalnie będzie ich piętnaście. Każdy z koalicjantów zostanie uhonorowany jednym resortem. W przypadku Solidarnej Polski będzie to resort sprawiedliwości. Jednak targi dotyczą też funkcji wicepremiera na którą chce wrócić Jarosław Gowin - podkreślił gość Polskiego Radia 24.Jego zdaniem zapowiadane na czwartek spotkanie koalicjantów nie zakończy tematu rekonstrukcji rządu, a jego kształt poznamy na przełomie miesiąca. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Mirosław Skowron
Goście: Michał Kolanko (Rzeczpospolita), Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa)
Data emisji: 08.09.2020
Godzina emisji: 18.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pozytywny przykład pozwoli nam negocjować w zgodzie". Fogiel o strategii PiS dot. rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 10:07
- Jeśli w gronie Zjednoczonej Prawicy zapadnie decyzja o zmniejszeniu liczby ministerstw, każdy będzie musiał z czegoś zrezygnować - podkreślił we wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Jak zaznaczył, z "czystej matematyki" wynika, że PiS oddałoby dużo więcej resortów niż koalicjanci.
rozwiń zwiń