X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma życia poza Zjednoczoną Prawicą dla Solidarnej Polski i Porozumienia". Król o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 19:28
- Te byty nie mają żadnych szans, są skazane na to, by wspólnie tworzyć koalicję. Była próba Jarosława Gowina, który był zachęcany przez PO do wyjścia z obozu rządowego - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. Gościem był również Hubert Biskupski ("Super Express").
Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin - liderzy Solidarnej Polski i Porozumienia
Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin - liderzy Solidarnej Polski i Porozumienia Foto: PAP/Tomasz Gzell

Ponad cztery godziny trwało spotkanie liderów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia (Zjednoczonej Prawicy) w sprawie nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu. Rozmowy nie przyniosły ostatecznych rozstrzygnięć i będą kontynuowane. Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl, kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek. 

zjednoczona prawica 1200 east news.jpg
Mniejsza liczba ministerstw. Jacek Sasin zdradza szczegóły nadchodzącej rekonstrukcji rządu

Zdaniem Marka Króla nie ma życia poza Zjednoczoną Prawicą dla Porozumienia i Solidarnej Polski. - Te byty nie mają żadnych szans, są skazane na to, by wspólnie tworzyć koalicję. Była próba Jarosława Gowina, który był zachęcany przez PO do wyjścia obozu rządowego. Wydaje się jednak, że Gowin z tego się wyleczył. Jarosław Kaczyński nie da się nabrać na komplementy lidera Porozumienia pod swoim i prezydenta Andrzeja Dudy adresem - powiedział publicysta. Dodał, że stanowisko dla Jarosława Gowina w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego nie jest pewne. - On ma na to wielką ochotę. Wydaje się jednak, że po eksperymentach z wyborami będzie musiał udać się do Canossy. Stracił zaufanie Jarosława Kaczyńskiego - podkreślił gość Polskiego Radia 24. 

Zobacz także:

Natomiast według Huberta Biskupskiego w obozie Zjednoczonej Prawicy trwa zasadniczy spór o kierunek reform. - Czy ma to być rozwój gospodarczy, czy też położenie nacisku na kwestie ideologiczne. Przeciągania liny jest widoczne na zewnątrz, kończy się prężenie muskułów - powiedział. Dodał, że Solidarna Polska i Porozumienie nie mają racji bytu poza Zjednoczoną Prawicą. - W dzisiejszym sondażu Solidarna Polska otrzymuje 1,5 proc., a Porozumienie 1,9 proc. - zauważył publicysta. Jego zdaniem w ramach rekonstrukcji dojdzie do wzmocnienia pozycji premiera Mateusza Morawieckiego. Natomiast na agendzie reform znajdą się media i wymiar sprawiedliwości.


Posłuchaj
22:58 PR24_MPLS 2020_09_07-18-06-29.mp3 Publicyści o rekonstrukcji rządu (Debata dnia cz.1)

 

Rekonstrukcję rządu zapowiedział w lipcu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ma do niej dojść na przełomie września i października. W ramach rekonstrukcji rządu ma zostać m.in. zmniejszona liczba ministerstw, co ma usprawnić proces decyzyjny w rządzie. Poprzednia umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy była podpisana 28 listopada 2019 roku, po wyborach parlamentarnych.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Joanna Miziołek
Goście: Hubert Biskupski ("Super Express"), Marek Król
Data emisji: 7.09.2020
Godzina emisji: 18.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy ws. nowej umowy koalicyjnej. Nie zapadły ostateczne rozstrzygnięcia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 13:50
Zakończyło się spotkanie liderów Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w sprawie nowej umowy koalicyjne i rekonstrukcji rządu. Rozmowy nie przyniosły ostatecznych rozstrzygnięć i będą kontynuowane. Jak dowiedział się portal PolskieRadio24.pl kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek. 
rozwiń zwiń