X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sprawa Natalii Nitek-Płażyńskiej. Badzio: trudno odrzucić hipotezę, że sprawa ma wymiar polityczny

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 19:06
- Okazuje się, że mija kilka miesięcy od sprawy Jana Śpiewaka i dochodzi do kolejnych skandali. Trudno odrzucić hipotezę, że ta sprawa ma wymiar polityczny - powiedział w Polskim Radiu 24 o procesie Natalii Nitek-Płażyńskiej Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gościem audycji był również Piotr Kubiak, dziennikarz Radia Gdańsk.
Natalia Nitek-Płażyńska
Natalia Nitek-PłażyńskaFoto: Karol Makurat/REPORTER

Tematem audycji był proces Natalii Nitek-Płażyńskiej przeciwko Hansowi G. Niemiecki przedsiębiorca znieważał Nitek-Płażyńską na tle narodowościowym. Z ust G. padały takie sformułowania jak: "Nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są idiotami. Lepiej jest w Afryce". Mężczyzna mówił też, że "jest hitlerowcem" i "zabiłby wszystkich Polaków".

nitek pap_20200304_1BQ 1200.jpg
"Muszę być przygotowana na pobyt za kratami". Nitek-Płażyńska nie przeprosi Hansa G.

"Dochodzi do kolejnych skandali"

- To bardzo niepokojące informacje. Wymiar sprawiedliwości pokazuje nam się znowu w najgorszej formie. Mówiło się, że potrzebujący powinni mieć duży dostęp do pomocy prawnej. Gdzie jest ten dostęp, gdzie jest debata i oburzenie innych prawników? - zwrócił uwagę Paweł Badzio

Posłuchaj
21:23 PR24_MPLS 2020_09_04-18-05-59.mp3 Piotr Kubiak i Paweł Badzio komentują sprawę Natalii Nitek-Płażyńskiej (Debata Dnia/PR24)

- Okazuje się, że mija kilka miesięcy od sprawy Jana Śpiewaka i dochodzi do kolejnych skandali. Trudno odrzucić hipotezę, że ta sprawa ma wymiar polityczny. Wierzę jednak w to, że będzie miało tutaj miejsce poparcie obywatelskie i odniesienie ono jakiś skutek.

Czytaj także:

Jego zdaniem "trzeba ruszać do inicjatyw obywatelskich, aby zadbać o ten system i aby nie potoczyło się to w złą stronę. Mam nadzieję, że pojawią się nowi ludzie, którzy wymuszą zmiany w wymiarze sprawiedliwości".

"Wendeta polityczna"

hans 1200 pap.jpg
"Skandaliczny wyrok sądu". Premier o sprawie Hansa G.

- Widzimy, co się dzieje z wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania na Wybrzeżu. Mamy tutaj kompletne ignorowanie zasad współżycia społecznego i mamy do czynienia z ofiarą wymiaru sprawiedliwości - ocenił Piotr Kubiak.

Przypomniał on, iż część gdańskich sędziów nie kryła się w przeszłości ze swoimi sympatiami politycznymi. - Widzieliśmy wielu sędziów z Gdańskiego Sądu Apelacyjnego, kiedy były manifestacje KOD w obronie tzw. wolnych sądów. Poglądy tych sędziów mogą wskazywać, że pani Natalia Nitek-Płażyńska jest ofiarą wendety politycznej - dodał. 

Czytaj także:

- Reforma wymiaru sądownictwa jest niedokończona. Być może jako dziennikarze powinniśmy pytać sędziów, czy słyszą, co Hans G. mówił o Polakach. Mamy tutaj jawne szerzenie ideologii faszystowskiej - podkreślił. 

Posłuchaj
24:05 PR24_MPLS 2020_09_04-18-33-07.mp3 Piotr Kubiak i Paweł Badzio o pozostałych wydarzeniach z kraju (Debata Dnia/PR24)

W audycji również zakaz publikacji o prezesie PZPN dla Piotra Nisztora, dyskryminacja płciowa na Uniwersytecie Warszawskim, awaria "Czajki" w Warszawie oraz sytuacja w polskiej opozycji.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Goście: Paweł Badzio ("Gazeta Obywatelska"), Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)
Data emisji: 04.09.2020
Godzina emisji: 18.06

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa sędziego Wojciecha Łączewskiego. Sąd uchylił wyrok ws. dziennikarza

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 20:40
Sąd Najwyższy uchylił w środę wyrok wymierzający grzywnę dziennikarzowi portalu wPolityce.pl Wojciechowi Biedroniowi w związku z jego artykułem na temat ówczesnego sędziego Wojciecha Łączewskiego. Sprawa wróci do ponownego rozpoznania przez sąd II instancji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba zamachu na wolność słowa". Joanna Lichocka o zakazie dla "GP" publikacji o Zbigniewie Bońku

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 21:11
- To jest próba zamachu na wolność słowa w wykonaniu sądów i w wykonaniu Zbigniewa Bońka, który z takim wnioskiem się do sądu zwrócił - oceniła poseł Joanna Lichocka, odnosząc się do wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie zakazującego publicyście Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych z prezesem PZPN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokażemy, dlaczego reformujemy sądy". Kaleta chce podnieść sprawę Bońka i Nisztora na forum UE

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 18:36
"Będzie to kolejny przykład, którego będziemy używać na forum UE, pokazując, dlaczego z taką determinacją reformujemy sądy" - napisał na Twitterze Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie zakazującego publicyście Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.
rozwiń zwiń