X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Król: Magdalena Adamowicz zagrała va banque

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 19:05
- Jestem za tym, by w sprawach publicznych była jawność, żeby nie pozostawiać niedomówień - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Marek Król. Sprawę Magdaleny Adamowicz skomentował również Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". 
Eurodeputowana Magdalena Adamowicz
Eurodeputowana Magdalena AdamowiczFoto: PAP/Radek Pietruszka

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Adamowicz poinformowała, że w związku z wniesieniem aktu oskarżenia, w najbliższym czasie zamierza podjąć "stosowne działania prawno-procesowe". Wśród tych działań wymieniła: złożenie wniosku do Naczelnego Sądu Administracyjnego o przyspieszenie wyznaczenia terminu rozpraw i przeprowadzenie ich w trybie jawnym, otwartym dla publiczności oraz wystąpienie do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej o ujawnienie wszelkich informacji stanowiących tajemnicę skarbową dotyczących niniejszej sprawy. Jej zdaniem wymienione czynności "pozwolą opinii publicznej zapoznać się ze szczegółami sprawy i dokonać jej oceny przez pryzmat wszystkich istotnych okoliczności.Zaznaczyła jednocześnie, że formułowane wobec niej zarzuty dotyczące "rzekomego prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie najmu nieruchomości" są według niej "bezpodstawne". 


pap_20200203_0FS (2).jpg
"Będzie dużo krzyku, że to zarzuty polityczne". Jałowiczor o oskarżeniu Adamowicz

Zdaniem Marka Króla, Magdalena Adamowicz zagrała va banque. - Jestem za tym, by w sprawach publicznych była jawność, żeby nie pozostawiać niedomówień. Adamowicz wraz z nieżyjącym mężem dorobiła się niezwykłej fortuny. Jako prawnik z doświadczeniem wie, w co gra skoro domaga się pełnej jawności. Jedynym słabym punktem będą dziwne dochody od niezamożnej rodziny. Po latach będzie to trudne do udowodnienia, upłynęło zbyt dużo czasu - powiedział publicysta.


Posłuchaj
21:51 d1.mp3 Publicyści o sprawie Magdaleny Adamowicz (Debata dnia cz.1)

 

Natomiast Zbiegniew Parafianowicz podkreślił, że Adamowicz wykonała "sprytny ruch". - Pewne instrumenty wybija z rąk prokuratury i skarbówki. Proces nie będzie łatwy. W ciągu jednego wieczora nie da się zdjąć tajemnicy skarbowej. Wchodzimy w obszar przeciągających się decyzji urzędniczych - powiedział gość Polskiego Radia 24. 


Posłuchaj
22:09 d2.mp3 Publicyści o sprawie Magdaleny Adamowicz (Debata dnia cz.2)

 

Według Prokuratury Krajowej Magdalena Adamowicz - żona zmarłego w 2019 roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej - w zeznaniach podatkowych za lata 2011 i 2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tysięcy złotych i 100 tysięcy złotych dochodów. Prokuratura zarzuca jej też nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań, jako prowadzonego w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej. Według śledczych uszczuplenie podatku wyniosło prawie 120 tysięcy złotych.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Goście: Marek Król, Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna")

Data emisji: 14.08.2020

Godzina emisji: 18.06

Czytaj także

Europoseł PO Magdalena Adamowicz oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 06:37
- Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, w tym przeciwko europosłance PO Magdalenie Adamowicz i jej matce - dowiedziała się w piątek w Prokuraturze Krajowej. Eurodeputowana jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań podatkowych.
rozwiń zwiń