X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W Polsce nie ma problemu z równością kobiet". Publicysta o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 19:39
- Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i obowiązują nas standardy unijne, jeśli chodzi o ochronę praw człowieka - powiedział w Polskim Radiu 24 Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej". - Sugerowanie, że PiS chce zdepenalizować przemoc wobec kobiet to sprowadzanie sprawy do absurdu - ocenił z kolei Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej złożył do resortu rodziny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej złożył do resortu rodziny minister sprawiedliwości Zbigniew ZiobroFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złożył do resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej. Podczas konferencji prasowej Zbigniew Ziobro przekonywał, że konwencja stambulska jest niezgodna z polską konstytucją. Wyjaśniał, że w konwencji znajdują się zapisy o charakterze ideologicznym, z którymi jego resort się nie zgadza.

EN_01359267_0003-zych1200.jpg
"Wprowadza pojęcia, które destabilizują polski porządek prawny". Dr Zych o konwencji stambulskiej

"Wypowiedzenie dokumentu politycznego"

Zdaniem Krzysztofa Karnkowskiego, dla strony konserwatywnej konwencja stambulska jest dokumentem "zawierającym elementy inżynierii społecznej", a jej wypowiedzenie jest "symboliczne", bo dokument "niczego nie zmienia, dopóki mamy rząd konserwatywny". Według publicysty, "przekaz, jaki ma dotrzeć do niektórych mediów jest taki, że PiS chce zlikwidować wszelką penalizację przemocy w rodzinie, czy wobec kobiet". - To jest sprowadzenie sprawy do absurdu, bo chodzi o wypowiedzenie dokumentu politycznego i ideologicznego, a nie o zmianę prawodawstwa krajowego - ocenił Krzysztof Karnkowski. 

Czytaj także: 

W jego ocenie, "za sprawą konwencji stambulskiej Solidarna Polska chce zaznaczyć swoją pozycję w koalicji i kreuje się na siłę najbardziej radykalną i najbardziej prawicową". - Mówi też o tym, co konserwatywny wyborca najbardziej chciałby usłyszeć - zaznaczył publicysta. 

"W Polsce nie ma problemu z równością kobiet"

Zdaniem Grzegorza Osieckiego z "Dziennika Gazety Prawnej", dyskusja wokół konwencji stambulskiej "jest w dużej mierze instrumentalna" i "pomóc osiągnąć cele polityczne Solidarnej Polsce". - Szykuje się rekonstrukcja rządu, Zjednoczona Prawica będzie się przegrupowywać i jesteśmy świadkami walki o tożsamość. Solidarna Polska, podnosząc temat konwencji stambulskiej, pokazuje, kto jest depozytariuszem wartości - wskazał publicysta. 

Gość "Debaty dnia" zwrócił uwagę, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej i obowiązują nas standardy unijne, jeśli chodzi o ochronę praw człowieka. Ocenił, że konwencja została przygotowana z myślą o krajach dyskryminujących kobiety. - Wypowiedzenie konwencji stambulskiej nic nie zmienia w punktu widzenia ochrony praw kobiet w Polsce. W Polsce nie ma problemu z równością kobiet - ocenił Grzegorz Osiecki. 

W rozmowie także o sprawie zatrzymania Sławomira Nowaka, oraz o przyszłości Platformy Obywatelskiej w kontekście zapowiedzi stworzenia nowego ruchu przez Rafała Trzaskowskiego. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy. 


Posłuchaj
23:14 Debata - I - _PR24_AAC 2020_07_27-18-06-11.mp3 Krzysztof Karnkowski i Grzegorz Osiecki o wniosku ministra sprawiedliwości do minister rodziny w sprawie wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej ("Debata dnia" - cz. I/ PR24)

23:34 Debata - II - _PR24_AAC 2020_07_27-18-06-11.mp3 Krzysztof Karnkowski i Grzegorz Osiecki o wniosku ministra sprawiedliwości do minister rodziny w sprawie wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej ("Debata dnia" - cz. II/ PR24)

  

***

Audycja: "Debata dnia"

Prowadzący: Joanna Miziołek

Goście: Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska Codziennie), Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna)

Data emisji: 27.07.2020

Godzina emisji: 18.06


mbl

Czytaj także

" Jesteśmy świadkami daleko posuniętej inżynierii". Prof. Grzegorz Kucharczyk o rewolucji kulturowej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:00
- Tło obecnej rewolucji kulturowej wywodzi się z ideologii marksizmu, klasy jednak zastąpiły inne grupy społeczne. Celem jest utworzenie nowego porządku na gruzach cywilizacji chrześcijańskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Nowa inicjatywa Ordo Iuris w obronie tradycyjnych wartości

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 15:27
Chrześcijański Kongres Społeczny i Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris postulują wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej i zastąpienie jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Dziś zaczynają zbierać podpisy o rejestrację tej inicjatywy w Sejmie. To w efekcie umożliwi dalsze prace nad projektem nowej konwencji oraz upoważni władze do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie poprawia bezpieczeństwa kobiet, a promuje tęczowe ruchy". Prof. Nalaskowski o konwencji stambulskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:35
- Konwencja stambulska niczego nie załatwia, jest pustosłowiem, mało tego, narzuca społeczności międzynarodowej współpracę z organizacjami transpłciowymi - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń