X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Groźby pod adresem ministra zdrowia. Wybranowski: element brutalnej walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 19:12
- To bulwersująca sprawa. Zaczyna przekraczać dopuszczalne granice – powiedział Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", odnosząc się do gróźb śmierci, które pojawiły się w stosunku do ministra Łukasza Szumowskiego. - To coś szokującego, coś, co pokazuje obecny stan emocji - dodał Hubert Biskupski z "Super Expressu".
Audio
  • Wojciech Wybranowski i Hubert Biskupski o pogróżkach wobec ministra Szumowskiego i sejmowym głosowaniu nad wnioskiem o wotum zaufania dla rządu ("Debata dnia")
Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Minister zdrowia Łukasz SzumowskiFoto: Twitter/Ministerstwo Zdrowia

"Super Express" dotarł do jednego z listów, w którym grożono śmiercią Łukaszowi Szumowskiemu. Minister zdrowia od kilku dni ma ochronę Służby Ochrony Państwa.

"Gróźb było znacznie więcej"

szumowski 1200 pap.jpg
"Opozycja chce zdyskredytować sukces Szumowskiego". Łęski o atakach na ministra zdrowia

"Szumowski osobiście gwarantuje Ci ty k..., że cię dojadę za to co zrobiłeś Polakom i narodowi Polskiemu! Z tymi maseczkami od kolegi! Nie będziesz znał dnia ani godziny jak spotkasz się z moją 44 kaliber!" – można przeczytać.

- Jest to coś szokującego. Z naszych informacji wynika, że tych gróźb było znacznie więcej. Ten jeden mail pokazuje stan emocji. Ich poziom jest tak duży, że podobne groźby kierowane są również wobec kandydatów na prezydenta. Wczoraj zatrzymano człowieka grożącego śmiercią Rafałowi Trzaskowskiemu – podkreślił Hubert Biskupski.

Zaznaczył, że jest to "bardzo przykre i niepokojące, iż spory polityczne, naturalne dla każdej demokracji, przenoszą się na taką płaszczyznę".

Wybranowski: przekracza to dopuszczalne granice

Jako "bulwersującą sprawę" nazwał groźby wobec ministra Szumowskiego Wojciech Wybranowski. W jego opinii pojawiające się pogróżki to "element brutalnej walki politycznej".

szumowski-cieszynski-pap-1200.jpg
"Haniebne słowa" pod adresem ministra zdrowia. Resort pozwie parlamentarzystów

- Zaczyna to przekraczać dopuszczalne granice. Nie chodzi już tylko o ministra zdrowia. Jest to również niepokojące w kontekście chociażby próby podpalenia biura poselskiego Beaty Kempy - przypomniał dziennikarz.

Twarz walki z pandemią

Minister zdrowia stał się również w ostatnich dniach celem ataków ze strony opozycji, która zarzuca mu wykorzystywanie swojej pozycji, gdy był jeszcze wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego, do pomocy bratu w uzyskiwaniu grantów dla prowadzonych przez niego firm. Politycy opozycji wskazują również na niejasności przy zakupie maseczek ochronnych.

- To, że minister Szumowski znalazł się "na celowniku" opozycji jest dość oczywiste. Stał się bowiem twarzą walki z koronawirusem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych ministrów - wskazał Hubert Biskupski.

***

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzący: Adrian Stankowski
Goście:  Wojciech Wybranowski ("Do Rzeczy"), Hubert Biskupski ("Super Express")
Data emisji: 04.06.2020
Godzina emisji: 18.07

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Domagamy się sprostowania tych kłamliwych informacji". Wiceminister zdrowia o publikacji "GW"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 13:05
- Będziemy domagali się sprostowania od "Gazety Wyborczej" kłamliwych, fałszywych informacji dotyczących zakupów realizowanych przez Ministerstwo Zdrowia - powiedział wiceszef MZ Janusz Cieszyński. Zapowiedział także zgłoszenie do prokuratury sprawy plakatów dotyczących ministra zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia z ochroną SOP? Groźby śmierci miał dostawać na prywatny numer telefonu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 16:02
Z nieoficjalnych informacji wynika, że szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski będzie miał ochronę Służby Ochrony Państwa. Powodem mają być m.in. groźby, które w ostatnim czasie otrzymuje.
rozwiń zwiń