X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Mam nadzieję, że nie zapomnimy szybko o tej sprawie". Karol Gac o filmie Sylwestra Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 19:19
- Ten film jest teraz tematem dnia, ale mam nadzieję, że nie będzie tak, iż wszyscy szybko o tym zapomnimy i że nie tylko ta sprawa, ale także inne zostaną dogłębnie wyjaśnione, a winni będą ukarani - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy". Gościem audycji był również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Audio
  • Karol Gac i Marcin Piasecki w rozmowie o filmie Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało" ("Debata Dnia")
  • Karol Gac i Marcin Piasecki w komentarzu na temat kampanii prezydenckiej ("Debata Dnia")
Sylwester Latkowski
Sylwester LatkowskiFoto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Goście audycji rozmawiali o filmie Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało", który podejmuje temat pedofilii w środowisku polskich celebrytów. - Mam nadzieję, że coś się tutaj stanie i ten wątek, który opisał red. Latkowski, zostanie wyjaśniony. Pojawia się wiele znaków zapytania w działaniach prokuratury czy innych organów wymiaru sprawiedliwości. W tego typu przestępstwach, które powinny być piętnowane z całą stanowczością, zmowa milczenia jest szczególnie silna. W debacie po filmie Sylwester Latkowski wskazywał, że policjanci i prokuratorzy cieszą się szczególną ochroną - ocenił Karol Gac

Sylwester Latkowski PAP Arch-1200.jpg
"Reakcja wielu mediów to bagatelizowanie tematu". Publicysta o filmie "Nic się nie stało"

"Dobro ofiar jest na pierwszym miejscu"

- Prezydent Karnowski powiedział wprost, że miasto wypowiedziało umowę na lokal tym ludziom, a oni powiedzieli wprost, że stamtąd nie odejdą. Teraz jest to temat dnia, ale mam nadzieję, że nie będzie tak, że wszyscy szybko zapomnimy o tej sprawie i ta sprawa, ale także nie tylko ta zostanie dogłębnie wyjaśniona, a winni zostaną ukarani. Dobro ofiar jest na pierwszym miejscu - zaznaczył.

- Nie możemy próbować tworzyć zbitki publicystycznej z tego tematu. Są środowiska i politycy lewicy, którzy próbują stworzyć przekonanie, że kościół równa się pedofilia. Faktem jest, że takie przypadki mają miejsce, ale bez względu na wykonywany zawód, każdy powinien ponieść taką samą karę za ten ohydny czyn - dodał.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "To nie był jeden klub, ale cała sieć". Sylwester Latkowski o pedofilii wśród celebrytów

- Dobrze, że powstał zespół prokuratorów, który raz jeszcze przeanalizuje tę sprawę. Dziennikarze lokalni powtarzają, że prokuratura okręgowa wykonała wiele pracy. Z punktu widzenia społeczeństwa to jednak niewystarczające. Red. Latkowski sugeruje, że to jest cała sieć. Niestety tego typu wielowątkowe sprawy świadczą o tym, że nie wiemy, czy ukarani nie są tylko "podwykonawcami" - podsumował dziennikarz "Do Rzeczy".

"Działanie polityczne"

- Możemy mówić o bezczynności organów państwa, ale to jest totalny bezwstyd. Pierwsze publikacje medialne i doniesienia o tej zatrważającej sytuacji pojawiły się w 2015 r., kiedy rządy objął już PiS. Można zadawać sobie pytanie, co zatem zrobił w tej sprawie, przecież to 5 długich lat - zwrócił uwagę Marcin Piasecki.

Marek Król 1200.jpg
"Elity myślą, że mają nadzwyczajne prawa". Marek Król o filmie "Nic się nie stało"

Jego zdaniem "sprawa ma charakter znacznie szerszy, co sugeruje Latkowski. Mamy do czynienia ze wskazaniem głównego sprawcy, ale pytam co dalej? Co prokuratura zrobiła przez te lata? Tego nie wiadomo. A wpływ ministra sprawiedliwości na działania prokuratury jest silniejszy niż kiedykolwiek".

- Zbyt łatwo zapominamy, że mamy do czynienia z powszechną bezczynnością. Środowisko kościelne jest również bezczynne w przypadku pedofilii wśród księży, a druga kwestia to organy państwowe, które chcą tę sprawę odsunąć od siebie jak najdalej, by nie zaogniać stosunków z Kościołem - podkreślił publicysta.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Prokuratura Krajowa sprawdzi zdarzenia pokazane w filmie "Nic się nie stało"

- Dlaczego zespół prokuratorów powstaje teraz? Powodem jest film Latkowskiego, ale od dawna mieliśmy różnego rodzaju doniesienia medialne, które dotyczyły chociażby Kościoła. Nagle minister Ziobro zdecydował się działać po tym filmie. Pachnie to na kilometr działaniem politycznym, by przykryć filmy Sekielskich i zaszkodzić tym kandydatom w wyborach prezydenckich, których popierają środowiska wielkomiejskie - stwierdził. 

W nagraniu również o działaniach Senatu RP i kampanii prezydenckiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty.

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Adrian Stankowski
Goście: Karol Gac ("Do Rzeczy"), Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 21.05.2020
Godzina emisji: 18.05

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Powiedzcie, czego byliście świadkami". Apel Sylwestra Latkowskiego do celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 00:48
Na antenie TVP1 odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Po emisji dokumentu głos zabrał reżyser Sylwester Latkowski. W wejściu na żywo w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej zaapelował do znanych postaci rodzimego show-businessu, by przerwali milczenie. - Powiedzcie, co widzieliście - prosił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bandycki pęd ku wykorzystywaniu dzieci". Prof. Nalaskowski o filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 11:27
- Film "Nic się nie stało" pokazuje dwie różne sprawy. Jedna to bandycki pęd ku wykorzystywaniu i krzywdzeniu dzieci, a druga, to sprawa domu rodzinnego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski, pedagog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: w Polsce jest maniera oburzenia tylko pedofilią w Kościele

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 11:30
- Jest maniera oburzenia pedofilią tylko po jednej stronie - w Kościele. To mroczny styl pokazywania pedofilii. A sytuacja ukazana w filmie "Nic się nie stało" jest traktowana tylko jak pewien kierunek zmian cywilizacyjnych, który się nie podoba tradycjonalistom - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ukazuje czubek góry lodowej". Komentarze polityków po filmie Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 12:29
Premiera dokumentu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" wywołała burzliwą dyskusję w sieci. Do tematu pedofilii w świecie celebrytów odnieśli się także politycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Często zmowa milczenia panuje w kręgu najbliższych dziecka". Barbara Piwnik o filmie Latkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 16:32
- Bardzo bym apelowała o to, by uwagę na dzieci i młodzież zwracali wszyscy odpowiedzialni. Wtedy być może inaczej wyglądałaby praca organów ścigania - powiedziała w Polskim Radiu 24 sędzia Barbara Piwnik, zapytana o film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało".
rozwiń zwiń