X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Edyta Hołdyńska: wybór Antoniego Macierewicza na marszałka seniora dobry, ale zaskakujący

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 19:39
- Wybór Antoniego Macierewicza na marszałka seniora to decyzja dobra, acz zaskakująca - mówiła w Polskim Radiu 24 Edyta Hołdyńska ("Sieci"). Gościem "Debaty dnia" była również Zuzanna Dąbrowska z portalu dorzeczy.pl.
Audio
  • 5.11.19 "Debata dnia". E. Hołdyńska: wybór A. Macierewicza na marszałka seniora dobry, ale zaskakujący (PR24)
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: ppor. Robert Suchy/CO MON

Prezydent Andrzej Duda ogłosił we wtorek decyzję o wyznaczeniu marszałków seniorów Sejmu i Senatu. Na tę pierwszą funkcję wyznaczony został Antoni Macierewicz. Między innymi tę kwestię komentowały w Polskim Radiu 24 Edyta Hołdyńska oraz Zuzanna Dąbrowska.

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu

Jak zwróciła uwagę Edyta Hołdyńska, funkcja marszałka seniora ma charakter symboliczny i reprezentacyjny, nie wpływa zaś na bieżącą politykę. 

- To decyzja dobra, acz zaskakująca. Pojawiają się drwiące głosy, ale tutaj ważniejsza była karta niepodległościowa i zasługi Antoniego Macierewicza - mówiła Edyta Hołdyńska.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu. Artur Soboń: jego droga życiowa była drogą walki o wolną Polskę

Zuzanna Dąbrowska stwierdziła, że decyzja prezydenta jest bardzo dobra. Podkreśliła, że jej zdaniem jest to podziękowanie za wieloletnią służbę Polsce.

shutterstock trybunał konstytucyjny 1200.jpg
Znamy kandydatów PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Partia podała nazwiska

- Spodziewam się pięknej przemowy inauguracyjnej Antoniego Macierewicza. W jego przemówieniu na pewno będzie historia i teraźniejszość, z pewnością delikatnie poruszony też zostanie temat katastrofy smoleńskiej - powiedziała.

Kandydatury PiS do TK

W "Debacie dnia" poruszono także kwestię ogłoszonych w poniedziałek kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego. - Kontrowersje są, natomiast wszystkie te kandydatury łączy bardzo dobre przygotowanie merytoryczne. Tym osobom nie można odmówić doświadczenia - skomentowała kandydatury Edyta Hołdyńska.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Sebastian Kaleta: kandydaci do TK mają wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie

- Sądzę, że kandydatura Elżbiety Chojny-Duch jest najmniej kontrowersyjna spośród trzech kandydatur PiS do TK. W ostatnich miesiącach bardzo wyraźnie zapisała swoją kartę w polityce. Opozycja będzie krzyczeć, ale takie mamy realia - stwierdziła z kolei Zuzanna Dąbrowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Gospodarzem "Debaty dnia" był Maciej Pieczyński.

Polskie Radio 24/jmo

_____________________

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 18.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Senat jest "izbą refleksji". Jestem optymistą ws. współpracy z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 08:45
- Senat ma bardzo szczególną rolę w polskim systemie politycznym, mówi się, że jest to izba refleksji. Nawet najbardziej nieodpowiedzialni przedstawiciele PO w Senacie zachowywali się zawsze dużo spokojniej niż w Sejmie - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, komentując sytuację po wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Szczerba: jako kandydatów na sędziów TK PiS zgłasza czynnych polityków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:33
- PiS, że zgłasza do Trybunału Konstytucyjnego kandydatury czynnych polityków: Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz. Te kandydatury zaskoczyły nie tylko nas, ale mam też informacje, że samego prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba z PO-KO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Standerski: Lewica wkrótce złoży do Sejmu ponad 30 projektów ustaw

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 15:10
- Chcemy złożyć ponad 30 projektów ustaw w pierwszych miesiącach nowej kadencji Sejmu. Rozpoczniemy również debatę nad tematami, które nie miały jeszcze swego miejsca w Parlamencie, a które powinny je mieć - zapowiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski z Lewicy.
rozwiń zwiń