X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Skarga PO w Radzie Europy. T. Truskawa: ośmieszają sami siebie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 19:38
PiS złożyło do Sądu Najwyższego protesty dotyczące wyników wyborów w sześciu okręgach senackich. Koalicja Obywatelska złożyła jednak podobne protesty - chce ponownego przeliczenia głosów w trzech okręgach. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Hubert Biskupski (Super Express) i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
Audio
  • 23.10.19 "Debata dnia". Publicyści o złożonych protestach wyborczych
Pałac Europy w Strasburgu, główna siedziba Rady Europy
Pałac Europy w Strasburgu, główna siedziba Rady EuropyFoto: shutterstock/olrat

Politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali przedstawicieli Rady Europy o możliwych nieprawidłowościach, do których - ich zdaniem - mogło dojść przy procesie wyborczym w Polsce. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości, było to wyłącznie "zagranie PR-owe".

Czytaj więcej
jedynka jacek sasin 1200.jpg
Jacek Sasin o protestach wyborczych: wątpliwości trzeba rozstrzygnąć

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Skarga PO w Radzie Europy ws. wyborów. PiS opowiada: to zagranie PR-owe

Lider PO Grzegorz Schetyna i senator Aleksander Pociej, rozmawiali w tej sprawie w Strasburgu z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejčinović Burić, oraz przewodniczącą Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Liliane Maury Pasquier. Według szefa PO Rada jest "zaskoczona" ponownym liczeniem głosów i "protestami zgłaszanymi przez partię rządzącą".

"Wielki nonsens PO"

Tomasz Truskawa stwierdził, że "PO czyniąc tego typu zarzuty wobec PiS ośmiesza sama siebie". - Partia rządząca domaga się ponownego przeliczenia głosów w niektórych okręgach i ma do tego święte prawo. Nie jest jednak wilczym prawem opozycji twierdzenie, że PiS dokonuje w ten sposób zamachu stanu - powiedział publicysta.

Gość PR24 ocenił również, że Koalicja Obywatelska chce przeszkodzić normalnym i demokratycznym procedurom w państwie polskim. - Próba uniemożliwienia egzekwowania przepisów, które przysługują PiS jest wręcz zamachem stanu - mówił. Tomasz Truskawa stwierdził jednak, że to nie koniec kuriozalnych decyzji ze strony polityków PO. - Czołówka Koalicji Obywatelskiej pojechała wręcz się poskarżyć do Brukseli, że ich oponent polityczny próbuje skorzystać ze swojego prawa. To wielki nonsens - dodał.

Czytaj więcej
1200_Sobolewski_PR24.jpg
K. Sobolewski: opozycja podnosi larum, a sama składa protesty wyborcze

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Jakub Maciejewski o protestach wyborczych: nic nie stoi na przeszkodzie by ponownie zliczyć głosy

Hubert Biskupski także ocenił, że zgłoszenie protestu wyborczego jest czymś naturalnym. -  Do tej pory nie wywoływały one specjalnych politycznych emocji. Nie dziwie się jednak, że PR-owo opozycja próbuje to rozgrywać - powiedział publicysta. Dodał on, że "patrząc od strony pragmatyzmu politycznego dziwi się taktyce PiS". - Było przecież wiadome, że środowisko PO nazwie to próbą podważenia wyborów. To było oczywiste - stwierdził gość audycji.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyniki wyborów do Senatu. PiS złożyło protesty ws. przeliczenia głosów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:00
PiS złożyło wnioski do Sądu Najwyższego w ramach protestów wyborczych. Chodzi o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu: nr 75 (Katowice) i nr 100 (Koszalin) - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D. Grzędziński o protestach wyborczych: nie sądzę, żeby to coś zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 10:30
- Protesty wyborcze? Przeważnie na niczym się to kończy - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz. Gośćmi "Debaty Poranka" byli również Mirosław Skowron ("Super Express") oraz publicysta Dariusz Grzędziński.
rozwiń zwiń