X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakub Maciejewski o protestach wyborczych: nic nie stoi na przeszkodzie by ponownie zliczyć głosy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 18:54
- Stanisław Gawłowski, którego protest wyborczy dotyczy, nie słynie z uczciwości - mówił gość Polskiego Radia 24, publicysta Jakub Maciejewski z "Sieci". Gościem był też publicysta Jarosław Włodarczyk.
Audio
  • 21.10.19 Debata Dnia. Jakub Maciejewski i Jarosław Włodarczyk o protestach wyborczych. Część I
  • 21.10.19 Debata Dnia. Jakub Maciejewski i Jarosław Włodarczyk o protestach wyborczych. Część II
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/pryzmat

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego kolejne protesty wyborcze. Chce ponownego przeliczenia głosów w czterech okręgach w wyborach do Senatu. We wszystkich senatorskie mandaty zdobyli kandydaci wybrani z list opozycyjnych.

"Każda partia ma prawo złożyć protest wyborczy"

- Każda partia ma prawo złożyć protest wyborczy - mówił Jarosław Włodarczyk. Dodał, że to budzi jednak wątpliwości, bo protest będzie rozpatrywała nowo powołana Izba Sądu Najwyższego, którą powołała KRS w składzie wybranym przez PiS, a nie jest dobrze być sędzią we własnej sprawie. - Rozumiem, że PiS ma kłopot, ze względu na mniejszość w tej Izbie, ale trzeba uszanować to, co zdecydowali wyborcy - zaznaczył. 


1200_wybory_urna_shutterstock.jpg
Prawo i Sprawiedliwości złożyło protesty wyborcze w kolejnych czterech okręgach

Jakub Maciejewski dodał, że nie widzi powodów do bicia na alarm, a senator Stanisław Gawłowski, którego między innymi protest wyborczy dotyczy, nie słynie z tego, że jest legendą uczciwości polskiej polityki. - Co stoi na przeszkodzie, by przeliczyć głosy jeszcze raz - pytał  publicysta.

Nowe skargi

Najnowsze skargi złożone przez PiS do Sądu Najwyższego dotyczą okręgów: nr 12 w Toruniu, w którym mandat zdobył kandydat PSL-Koalicji Polskiej Ryszard Bober, nr 92, w którym po mandat sięgnął kandydat Koalicji Obywatelskiej Paweł Arndt, nr 95 w Kaliszu, gdzie zwyciężyła startująca z list KO Ewa Matecka, oraz nr 96 - także w Kaliszu - gdzie wygrał Janusz Pęcherz, również reprezentujący Koalicję Obywatelską.

Wcześniejsze wnioski dotyczyły okręgu nr 75, gdzie do Senatu została wybrana wiceprezeska partii Wiosna, Gabriela Morawska-Stanecka (KW SLD) i okręgu nr 100 gdzie senacki mandat zdobył poseł PO Stanisław Gawłowski, startujący jednak z własnego komitetu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Joanna Miziołek.

Polskie Radio 24/jj

------------------------------------

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 18.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk: jestem zaskoczony wynikiem wyborów do Senatu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 20:34
- Ostatnie dni zdominowała dyskusja o tym jak będzie wyglądał układ sił w Senacie po niedzielnych wyborach do parlamentu - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, profesor Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Filip Libicki (PSL): absolutnie wykluczam współpracę z PiS

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 15:57
- Odnieśliśmy w tych wyborach sukces, ale to zasługa Władysława Kosiniaka-Kamysza, który jest liderem PSL. Wybory przegrały PiS i PO - mówił gość Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń