X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Joanna Miziołek: nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk jest jak najbardziej zasłużona

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 19:16
- Nagroda Nobla to świetna informacja i dobry dzień dla Polski. Nie powinniśmy jednak z tego sukcesu robić areny politycznej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Miziołek.
Audio
  • 10.10 Joanna Miziołek: Nobel dla Olgi Tokarczuk jest zasłużony
Olga Tokarczuk
Olga TokarczukFoto: Leszek Kotarba/East News
pap olga tokarczuk 1200.jpg
Olga Tokarczuk laureatką literackiego Nobla za rok 2018

Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018 - poinformowała Szwedzka Akademia. "Radość i wzruszenie odebrały mi mowę. Ogromnie dziękuję za wszystkie gratulacje!" - napisała na Facebooku artystka.

Nagroda dla pisarki to pierwszy "polski" literacki Nobel od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska.

Joanna Miziołek z "Wprost" stwierdziła, że "nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk jest jak najbardziej zasłużona. To świetna informacja i dobry dzień dla Polski". Dziennikarka odniosła się również do wielu politycznych komentarzy odnośnie przyznania nagrody. - Powinniśmy oddzielać twórców od ich poglądów. Żadna rzecz mająca miejsce w Polsce nie może być odebrana apolitycznie i nawet Nobel dla Tokarczuk się w to wpisuje. Nie powinniśmy z tego sukcesu robić areny politycznej - powiedziała Miziołek.

>>>[DWÓJKA] Olga Tokarczuk: nagroda postawiła moje życie w innym miejscu

Robert Tekieli przyznał, że cieszy się, że Polska ma kolejnego Nobla, w tym piątego z literatury. - To nie jest nagroda dla osoby trzeciorzędnej. "Księgi Jakubowe" to solidna proza, jednak każda forma życia (literatura, polityka, pływanie) jest powiązana ze sobą - mówił gość Polskiego Radia 24.

Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność" powiedział, że gdy sięga po książki noblistów, to wie, że zawsze go coś poruszy w tych dziełach. - Cieszę się, że Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę. To dobra pisarka, jednak mam inną wrażliwość literacką. Nie zżymam się na to, że kultura jest polityczna, ponieważ w takiej rzeczywistości żyjemy. Wszystko jest polityką - mówił publicysta.

Więcej w całym nagraniu audycji, w którym goście debaty poruszyli temat kończącej się kampanii wyborczej, taśmach Sławomira Neumanna oraz jego zapowiedzi dotyczącej szerokiej koalicji z Konfederacją.

"Debatę dnia" prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/dn

_____________________

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Tokarczuk z literackim Noblem. Magdalena Piejko: to dla nas wielka duma

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 14:10
Polska pisarka Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018 - poinformowała Szwedzka Akademia. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska. Wydarzenie to komentowała w Polskim Radiu 24 Magdalena Piejko, wicedyrektor Polskiego Radia 24 odpowiedzialna za publicystykę kulturalną. Do sprawy odnieśli się także Łukasz Jasina i Krzysztof Masłoń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielki dzień dla polskiej literatury". Prezydent gratuluje Oldze Tokarczuk

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 14:05
Prezydent RP pogratulował Oldze Tokarczuk, która otrzymała literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. "To wielki dzień dla polskiej literatury" - napisał Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Tokarczuk z literackim Noblem. "Radość i wzruszenie odebrały mi mowę"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 14:45
Olga Tokarczuk została laureatką literackiego Nobla za rok 2018 - poinformowała Szwedzka Akademia. "Radość i wzruszenie odebrały mi mowę. Ogromnie dziękuję za wszystkie gratulacje!" - napisała na Facebooku artystka.
rozwiń zwiń