X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Taśmy Neumanna". Tomasz Truskawa: nie dziwią jego poglądy

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:25
- Chyba oni w PO rzeczywiście wszyscy pojmują politykę jak Sławomir Neumann. Nie wróży to jednak najlepiej przyszłości naszego kraju - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Tomasz Truskawa. Do tematu nagranych rozmów z b. szefem klubu PO odniósł się również Jarosław Włodarczyk.
Audio
  • 07.10.19 "Debata dnia". Publicyści o taśmach Sławomira Neumanna
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: PAP/Adam Warżawa

"Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem" - mówił Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych. "To są ku...wa trudne decyzje, to nie są mili goście. Jak Zbyszek słyszy, że ma poprzeć Biedronia, to dostaje ku...wicy i zęby go bolą, ale to są tego typu wybory" - powiedział na taśmach były szef klubu PO.

Czytaj więcej
neumann pap 1200.jpg
Były działacz PO: Sławomir Neumann gardzi ludźmi, którzy nie są z nim

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Taśmy Neumanna". Prezes PiS: ta pogarda dotyka wszystkich, zarówno wyborców PiS, jak i PO

Nagrania ze spotkania Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa opublikowała TVP Info. Spotkanie miało na celu wyłonienie kandydata PO na prezydenta miasta. Rozmowy odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO. Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów z PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie, zdaniem Neumanna, są z punktu widzenia wyborców anty-PiS korzystne.

"Szkoda, że nikt z PO nie zabrał głosu"

Tomasz Truskawa stwierdził, że nie jest specjalnie zdziwiony rynsztokowym językiem Sławomira Neumanna. - Nie dziwią też poglądy pokazane na taśmach przez byłego szefa klubu PO. Szkoda jednak, że nikt z Platformy nie zabrał głosu i nie powiedział, że ich podejście do polityki jest zupełnie inne. Partia wydaje się wręcz solidaryzować z poglądami swojego polityka - zauważył publicysta.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Naszym koalicjantem w powiecie jest PSL, choć są oszustami". Nowe "taśmy Neumanna"

Jarosław Włodarczyk również ocenił, że taśmy Sławomira Neumanna nie wywołały u niego specjalnego zdziwienia. - Gdybyśmy jednak takie nagranie usłyszeli 15 lat temu, to sparaliżowałoby w Polsce całą debatę publiczną. Poziom polityki drastycznie spadł w ostatnich latach. Politycy przestają już rozmawiać, tylko przerzucają się wrzutkami - powiedział gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Joanna Miziołek.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 07.10.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grażyna Szabelska (PiS): obnażona została demoralizacja polityków PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 14:46
- Istotą polityki jest troska o państwo. Narracja Platformy Obywatelskiej odsłania negatywny obraz działaczy tej partii. Będzie to miało przełożenie na decyzje wyborców - powiedziała Grażyna Szabelska z Prawa i Sprawiedliwości. - Do polityki powinni trafiać ludzie sumienia, o określonym szkielecie moralnym i systemie wartości, dojrzali emocjonalnie - dodała kandydatka w wyborach do Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Biedroń o "taśmach Neumanna": jaki koń jest, każdy widzi

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 18:00
Robert Biedroń odpowiedział na pytania ws. kolejnych taśm opublikowanych przez TVP Info, na których b. szef klubu parlamentarnego PO-KO wspomina m.in. lidera Wiosny. - Znęcanie się nad Platformą Obywatelską nie przystoi po weekendowej konwencji KO - stwierdził polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Krajewski o "taśmach Neumanna": pokaz cynizmu i hipokryzji PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:15
- Platforma Obywatelska ma bardzo poważny problem jeśli chodzi o własny program czy wiarygodność. To jest kwestia hipokryzji i cynizmu polityków PO - powiedział Jarosław Krajewski (PiS) w radiowej Jedynce, odnosząc się do taśm, które opublikowała TVP Info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda o "taśmach Neumanna": odbiją się na polityce PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 19:01
– Sądzę, że Sławomir Neumann obawia się, co jeszcze nagrano. Co jego koledzy nagrali, co jeszcze mogą pokazać – powiedział w "Pulsie Trójki" wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda, komentując rezygnację polityka PO z przewodniczenia klubowi parlamentarnemu.
rozwiń zwiń