X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Debata dnia. Połowa Polaków przeciwko małżeństwom tej samej płci. "Nie służą temu prowokacje środowisk LGBT"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 19:42
Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, ze połowa Polaków nie chce legalizacji związków osób tej samej płci. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Tomasz Walczak (Super Express) i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
Audio
  • 13.08.19 Debata dnia. Publicyści o sondażu, z którego wynika, że większość Polaków nie akceptuje postulatów środowisk LGBT
M. Wołczyk: przeróżne stowarzyszenia tęczowe dostały w Hiszpanii zgodę na wchodzenie do szkół i mówienie tego, co im się żywnie podoba
M. Wołczyk: "przeróżne stowarzyszenia tęczowe dostały w Hiszpanii zgodę na wchodzenie do szkół i mówienie tego, co im się żywnie podoba"Foto: Pixabay.com

Dziennik publikuje wyniki sondażu, w którym zadano pytanie: "Czy jesteś za wprowadzenie w Polsce możliwości zawierania cywilnych małżeństw przez osoby tej samej płci?". 34 proc. ankietowanych odpowiedziało "tak", 50 proc. - "nie", 16 proc. "nie wiem" - czytamy na łamach "Super Expressu". Według gazety - choć w ostatnim czasie mamy w kraju zamieszanie wokół marszy równości - to postulaty osób LGBT nie są akceptowalne przez większość społeczeństwa.

Czytaj więcej
pixabay lgbt free 1200.jpg
Sondaż Instytutu Badań Pollster: połowa Polaków przeciwko małżeństwom tej samej płci

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Ksiądz Henryk Zieliński: ideologia LGBT jest utopijna

- Mamy w Polsce stałe poparcie dla związków partnerskich, a Polacy nie lubią jak się im zagląda w sprawy łóżkowe. Formalizowaniu związków homoseksualnych nie służą jednak wszystkie prowokacje środowisk LGBT. To co się dzieje na marszach równości jest przeciwskuteczne - stwierdził Tomasz Truskawa. Publicysta zaznaczył również, że Polacy zaczynają postrzegać LGBT jako ideologię. - Prowokacje powodują, że konserwatywna większość społeczeństwa zaczyna traktować problemy osób homoseksualnych jako próbę zawłaszczenia życia - dodał.

Coraz głębszy konflikt

Tomasz Walczak zauważył zaś, że Polacy na razie nie są gotowi na ustępstwa wobec postulatów środowisk LGBT. - Tolerancja wobec takich osób jednak się zmienia i za kilka lat ich sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej - powiedział. Gość PR24 ocenił także, że przeciwnicy i zwolennicy LGBT popadają w coraz głębszy konflikt. - Z jednej strony mamy marginalne prowokacje środowisk LGBT, które nie są niczym dobrym i nie służą postulatom osób homoseksualnych. Z drugiej zaś strony mamy abp Marka Jędraszewskiego i jego skandaliczne wypowiedzi o LGBT. To napędza radykalizm - komentował publicysta.

Czytaj więcej
abp-Marek-Jedraszewski-F-1200.jpg
Biskupi Europy przesyłają listy poparcia dla abp. Jędraszewskiego. "Ataki są niebywałe"

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Komentarz Dnia: Dawid Kostecki, poparcie dla abp. Jędraszewskiego, loty polityków

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 13.08.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz Lodowski: ludzie spoza Kościoła mówią nam jak ma on wyglądać

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 12:00
- Cały czas jesteśmy pouczani: jak powinna wyglądać katolicka symbolika, gdzie powinna się kończyć i zaczynać nasza tolerancja. A my musimy tolerować wszystko i zgadzać się na wszystko – powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Miłosz Lodowski. Gośćmi "Studia prasowego" byli także: Marek Wróbel, Jakub Majmurek i Jakub Pacan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

prof. Łukasz Młyńczyk: zawsze byliśmy narodem bardzo konserwatywnym

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:22
Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" mówił o sytuacji na polskiej scenie politycznej przed wyborami parlamentarnymi oraz środowiskach LGBT. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowackie poparcie dla abpa Marka Jędraszewskiego. List przewodniczącego episkopatu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 07:21
Episkopat Słowacji popiera arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Poinformowała o tym Archidiecezja Krakowska
rozwiń zwiń