X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata dnia. Nie ma przełomu w negocjacjach na linii rząd-nauczyciele. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 19:37
- Rząd popełniłby samobójstwo, gdyby dał największej grupie zawodowej 30-procentowe podwyżki. Muszą być więc ustępstwa ze strony protestujących nauczycieli - powiedział w "Debacie dnia" Robert Tekieli, publicysta Polskiego Radia 24. Gośćmi audycji byli również: Miłosz Manasterski (Agencja informacyjna) i Adam Buła (Polska Times).
Audio
  • 18.04.19 Debata dnia. Publicyści o strajku nauczycieli
Sławomir Broniarz, prezes ZNP
Sławomir Broniarz, prezes ZNPFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

"Obrady okrągłego stołu ws. oświaty rozpoczną się w piątek 26 kwietnia na Stadionie Narodowym”"- zapowiedział Mateusz Morawiecki. Premier wezwał opozycję i związki zawodowe do udziału w dyskusji na temat jakości edukacji. Dodał, że zaproszone są wszystkie środowiska zainteresowane przyszłością polskiej oświaty. Premier podczas konferencji prasowej w Krakowie podziękował również wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że egzaminy gimnazjalne i w szkołach podstawowych odbyły się bez przeszkód.

Czytaj więcej
pap_premier1200.jpg
Premier: okrągły stół ws. oświaty w piątek po świętach

- Żadne rozmowy między rządem a ZNP nie mają znaczenia, ponieważ termin strajku szkodzi przede wszystkim dzieciom i opisuje charakter całego przedsięwzięcia. Sławomir Broniarz jest politykiem, a strajk jest elementem politycznej rozgrywki - stwierdził Robert Tekieli. Publicysta PR24 podkreślił również, że sam ma dzieci w wieku szkolnym, a jego córka jest tegoroczną maturzystką. - Moja córka ma jakiś plan na swoje życie i wykonała ogrom pracy do egzaminu dojrzałości. Dlaczego więc absurdalne rozgrywki polityczne mają zmieniać jej życie? - pytał.

Adam Buła zauważył, że w rozmowach na linii rząd-nauczyciele nie ma przełomu, ponieważ żadna ze stron nie wychodzi z nowymi propozycjami, a zrobienie z pracowników oświaty nadzwyczajnej kasty będzie bardzo trudne. - Można na wszystkich kanałach zohydzać nauczycieli, wyciągać im z garażu "beemki", lustrować oświadczenia majątkowe dyrektorów, ale to nie posuwa tej sprawy do przodu - dodał.

- Im dłużej trwa strajk, tym większe jest niezadowolenie uczniów i ich rodziców. Jeżeli ktoś ma tylko cele polityczne i chce paraliżować Polskę, to wiadomo, że konstruktywnych rozmów z rządem nie będzie prowadził - ocenił zaś Miłosz Manasterski. Publicysta zauważył jednak, że problemy polskiej oświaty nie sprowadzają się tylko do zbyt niskich pensji nauczycieli. - To nie jest tak, że mamy cudowne i najwybitniejsze na świecie szkolnictwo, więc wystarczy dosypać pieniędzy i nauczyciele będą pracować lepiej - komentował.

Czytaj więcej
Teresa Wargocka 1200.JPG
Teresa Wargocka o strajku nauczycieli: pracownicy oświaty zostali wykorzystani do celów politycznych

8 kwietnia rozpoczął się ogólnokrajowy strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Mimo to sprawnie przeprowadzono egzamin gimnazjalny i ósmoklasistów, ale szef ZNP twierdzi, że zagrożone mogą być matury. Minister edukacji narodowej nie wyobraża sobie jednak, że brak rad klasyfikacyjnych uniemożliwi uczniom przystąpienie do matury.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez przełomu ws. nauczycieli. Związkowcy nie chcą porozumienia z rządem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 12:20
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyły się kolejne rozmowy rządu ze związkami oświatowymi ws. nauczycieli. Nie przyniosły one rezultatu. Wicepremier Beata Szydło przekazała po spotkaniu, że rząd przedstawił nową propozycję, którą związkowcy odrzucili.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Broniarz: niezwłocznie skonsultujemy ze środowiskiem propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:39
- Pokusimy się o konsultację propozycji rządowej - powiedział po czwartkowych rozmowach ws. sytuacji w oświacie Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.
rozwiń zwiń