X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata dnia. Mapa drogowa "piątki Kaczyńskiego". Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 19:22
- Prawo i Sprawiedliwość jawi się w swoich programach jako obrońca grup społecznych, które przez ostatnie lata nie były beneficjentami wzrostu gospodarczego. Partia rządząca stawia na zrównoważony rozwój i niwelowanie różnic społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan z Tygodnika Solidarność. Gościem audycji był również Adam Buła, publicysta Polska Times.
Audio
  • 05.03.19 Debata dnia. Publicyści o "piątce Kaczyńskiego"
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej Mapa drogowa nowej piątki
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej "Mapa drogowa nowej piątki"Foto: PAP/Piotr Nowak

Rada Ministrów we wtorek omówiła wprowadzanie nowych propozycji programowych Prawa i Sprawiedliwości, "piątki PiS". Na specjalnej konferencji prasowej po posiedzeniu poinformowano, że od 1 maja będzie wypłacana "trzynasta emerytura", a od 1 lipca wejdzie w życie program 500+ na każde dziecko. Za kilka dni ma zostać przedstawiony projekt ustawy przywracającej lokalne połączenia autobusowe, a w drugiej połowie roku wejdzie w życie ustawa dotycząca zerowego podatku dochodowego dla osób w wieku do 26 lat.

Czytaj więcej
pap morawiecki 1200.jpg
Premier: "Piątka PiS" to przełomowy program. Będziemy tworzyć Polskę marzeń

- Prawo i Sprawiedliwość zadaje kłam neoliberalnej doktrynie rozwoju dużych miast. Partia rządząca powiedziała, że nie będzie dzieliła kraju na Polskę A i Polskę B. Widać, że im to wychodzi - stwierdził Jakub Pacan. Publicysta zaznaczył również, że "programy społeczne Prawa i Sprawiedliwości są sukcesem". - Teraz dla partii rządzącej najważniejsze są nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego. Chcą oni zmobilizować swój elektorat do głosowania - dodał.

Adam Buła ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość swoimi nowymi propozycjami chce zmienić medialną agendę. - Przestajemy rozmawiać o deweloperce, a zaczynamy rozmawiać o programach socjalnych - podkreślił gość programu. Dziennikarz odniósł się również do zapewnień partii rządzącej, iż na swoje zobowiązania pozyskuje środki z uszczelnienia podatku VAT. - W całej Europie jest duża dynamika zmniejszania luk w podatku VAT. Nie jest to bez wpływu na sukcesy polskiego rządu, ponieważ duża część dziur w systemie podatkowym brała się z działań na VAT operowanym w transakcjach międzynarodowych z Unią Europejską - komentował publicysta.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Stankowski.

Polskie Radio 24/jp

------------------------

Data emisji: 05.03.2019

Godzina emisji: 18.06

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Sachajko: podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych byłoby lepsze niż program 500+

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:30
- W Polsce mamy schizofreniczną sytuacje. Niby jest pomoc dla najbiedniejszych, ale od zarobków i emerytur, które nie pokrywają minimum socjalnego, państwo pobiera podatki. To jest chore, żeby pobierać pieniądze od ludzi, którzy nie są w stanie sami się utrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Wawrzyniec Konarski: intensyfikacja postulatów gospodarczych i socjalnych służy poprawieniu pozycji przed wyborami

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:03
- "Piątka Kaczyńskiego" dała PiS-owi pewnego rodzaju efekt zaskoczenia. Zawsze taka sytuacja powoduje, że jedna siła polityczna jest postrzegana jako aktywna, a druga reaktywna. Reaktywność zawsze jest gorsza od aktywności - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Vistula. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe miejscowości wracają na mapę komunikacyjną Polski: nie będą już "odcięte od świata"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:22
Rząd szybko pracuje nad przywracaniem zlikwidowanej komunikacji z mniejszymi miejscowościami. Jak zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prace nad ustawą o przywróceniu połączeń zakończą się do połowy kwietnia tego roku, a do połowy maja ustawa ma trafić na biurko prezydenta.
rozwiń zwiń