X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rząd walczy z wyłudzeniami VAT. „Liczba cwaniaczków maleje”

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 18:00
Prokuratury regionalne i okręgowe prowadzą obecnie 4 tysiące postępowań gospodarczych, a wysokość zabezpieczeń majątkowych to miliard złotych. Taką informację podczas konferencji prasowej podał prokurator krajowy Bogdan Święczkowski. W Debacie Dnia o walce polskich władz z wyłudzeniami podatku VAT mówili Marcin Fijołek z „Sieci” i Mikołaj Wójcik z „Faktu”.
Audio
  • 12.10.17 Debata Dnia: Rząd walczy z wyłudzeniami VAT
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/NBP/Public Domain

Według ministra Zbigniewa Ziobry, „zadziwiający jest brak reakcji poprzednich władz” w sprawach dotyczących wyłudzeń VAT. Szef resortu sprawiedliwości poinformował w czwartek, że powołany został zespół prokuratorski ws. zaniedbań dotyczących wyłudzeń VAT i bierności poprzednich władz koalicji PO-PSL. Tymczasem, Jacek Protasiewicz – były polityk PO – odpowiadając na zarzuty, podkreślił, że to poprzedni rząd przyczynił się do powstania rozwiązań, które dziś pozwalają na poprawienie ściągalności podatków.

– Rzeczywiście, pod koniec rządów PO minister Szczurek przygotował kilka rozwiązań, które obecnie zastosował i rozszerzył rząd PiS. To dobry przykład współpracy – mówił Marcin Fijołek, zaznaczając przy tym, że rząd PO-PSL był w kwestii wyłudzeń VAT przez wiele lat bierny. – To, że przygotowano rozwiązania, nie unieważnia pytania o to, co działo się przez poprzednie 7 lat. Kiedy szefem resortu finansów był Jacek Rostowski, dochodziło do największych nieprawidłowości – podkreślał publicysta „Sieci”.

Z kolei zdaniem Mikołaja Wójcika, w kontekście walki z przestępcami podatkowymi, ważniejsze niż działania ministerstwa finansów są kroki czynione przez ministerstwo sprawiedliwości. – Istotna jest polityka karna. Obecny rząd wprowadził karę 25 lat za „źle wystawioną fakturę” – mówił. – Wcześniej niemal każdy przedsiębiorca kombinował, szukał gdzie można „coś uszczknąć”, „zrobić odpis”. Sygnał „bierzemy się za was ostro” spowodował, że liczba „cwaniaczków” maleje – pointował dziennikarz „Faktu”.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24

__________________

Debata dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 12.10.17

Godzina emisji: 17.10


Czytaj także

Wykryto karuzelę podatkową o wartości ponad 100 mln złotych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 15:33
Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy wykrył karuzelę podatkową, w której uczestniczyło 170 podmiotów polskich i 55 zagranicznych – poinformowało Ministerstwo Finansów. Wartość wyłudzonego podatku VAT to ponad 108 mln zł. W Polskim Radiu 24 rozmowa z drem Mariuszem Cieślą z Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

  Wicepremier chce komisji śledczej ws. wyłudzeń VAT. „Pieniądze, które tracił Skarb Państwa, były gigantyczne”

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 11:40
- Wyłudzenia VAT pozbawiły nasze państwo ok. 200-250 miliardów złotych. Polakom należy się wyjaśnienie – powiedział w Telewizji Trwam wicepremier Mateusz Morawiecki. Chce powołania sejmowej komisji śledczej, która zbada te wyłudzenia. W Polskim Radiu 24 komentarz Karola Gaca z portalu DoRzeczy.pl i Cezarego Kaźmierczaka ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłudzenia VAT-u. "Patent przejęły grupy przestępcze"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 20:11
– Mechanizm kontroli skarbowej w stosunku do przestępców kryminalnych, gospodarczych jest w naszym kraju wciąż bardzo słaby – uważa Rafał Pasztelański z TVP Info. Co roku Skarb Państwa traci miliardy złotych na wyłudzeniach podatku VAT. O procederze dziennikarz mówił w audycji Kulisy Spraw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Spraw: Jak uniknąć wciągnięcia w karuzelę VAT?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 19:55
Gościem audycji Kulisy Spraw był Damian Tokarczyk z kancelarii adwokackiej Raczkowski-Paruch. Prawnik w Polskim Radiu 24 mówił o tym, jak ustrzec swoją firmę przed wciągnięciem w karuzelę VAT-owską. – Prawie zawsze można tego uniknąć – przekonywał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie komisja śledcza ws. wyłudzeń VAT? "To była mafia"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 22:03
- Jestem przekonany do konieczności powołania komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT; informacje, które uzyskałem ze śledztw, pokazują ogrom umarzanych spraw - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. O wniosku ws. powołania komisji śledczej ds. VAT-u mówił w audycji Północ-Południe Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak: Musimy zbadać indolencje urzędników ws. wyłudzeń podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 08:56
- W komisji ds. VAT chodzi o to, by zbadać dlaczego urzędnicy, którzy biorą ciężkie pieniądze, nie reagowali. Ich grzech zaniechania to przestępstwo, które Polskę kosztowały setki miliardów złotych. Chciałbym, żeby komisja składała się z ludzi, którzy mają pojęcie o gospodarce, czyli posłów-przedsiębiorców – mówił w audycji 24 Pytania Marek Jakubiak z Kukiz’15.
rozwiń zwiń