X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wyzwania stojące przed „superministrem” Morawieckim

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 18:20
O wyzwaniach, jakie stoją przed wicepremierem Mateuszem Morawieckim – nowym ministrem finansów i rozwoju oraz o tym, czy rzeczywiście uda mu się zrealizować ambitny program gospodarczy – w Debacie Dnia rozmawiali goście Grzegorza Osieckiego: dr Jakub Borowski z Credit Agricole i Szkoły Głównej Handlowej oraz red. Andrzej Stankiewicz z Onet.pl.
Audio
  • 29.09.16 Debata Dnia: Wyzwania stojące przed „superministrem”. Goście: Jakub Borowski z Credit Agricole i SGH, Andrzej Stankiewicz z Onet.pl.
Premier Beata Szydło (P) oraz wicepremier, minister finansów i rozwoju oraz szef Komitetu Ekonomicznego RM Mateusz Morawiecki
Premier Beata Szydło (P) oraz wicepremier, minister finansów i rozwoju oraz szef Komitetu Ekonomicznego RM Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Jacek Turczyk

Wicepremier Mateusz Morawiecki objął tekę ministra finansów. Stoi od czwartku na czele dwóch ministerstw: rozwoju, jak dotąd, i finansów, w którym zastąpił odwołanego Pawła Szałamachę.

– To sytuacja bez precedensu – od czasów Balcerowicza nikt nie miał takiej władzy nad gospodarką, jak w tej chwili ma Mateusz Morawiecki (...). To ogromne ryzyko – skomentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Stankiewicz.

Dr Jakub Borowski spekulował, że wicepremier Morawiecki uznał, że jest potrzebne przyspieszenie działań, które w jego ocenie zdynamizują wzrost szczególnie inwestycji.

– Te decyzje i działania będą podejmowane znacznie szybciej w sytuacji, w której nie będzie trzeba ich szeroko konsultować. A Ministerstwo Finansów może zgłaszać różnego rodzaju wątpliwości – wskazywał gość Debaty Dnia. – Dobrze jest jednak, jeśli spotykają się różne opinie w trakcie procesu podejmowania decyzji (…) i jeśli w umiarkowany sposób przedstawiciele różnych resortów się spierają, bo wtedy można wykuć rozwiązanie, które jest odporne na czynniki ryzyka. Sytuacja, w której jest jeden minister, który jest jednocześnie ministrem rozwoju i finansów, z jednej strony ułatwia zadanie, z drugiej strony naraża nas na czynniki ryzyka – ocenił dr Jakub Borowski.

Więcej w całym programie.

Audycję prowadził Grzegorz Osiecki.  

Polskie Radio 24/dds

____________________

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 17.15


Czytaj także

Politolog Piotr Wawrzyk o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 16:18
Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki stanie na czele superresortu gospodarczego. Będzie również szefem nowo utworzonego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. – Wygląda na to, że mamy realizację tego scenariusza, który nakreślił kilka miesięcy temu prezes Kaczyński, żeby porzucić plan Balcerowicza, a postawić na plan Morawieckiego. Pytanie czy on mając taką władzę będzie w stanie to wykonać – mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Piotr Wawrzyk  (politolog, Uniwersytet Warszawski)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa Parlamentarna: Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 o zmianach w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 17:05
Beata Szydło przedstawiła w środę zmiany w rządzie. Przekazała między innymi  wicepremierowi ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu stanowisko ministra finansów. – Tutaj chyba nikt już nie ma wątpliwości, że pani Beata Szydło nie będzie miała zbyt dużego wpływu, jaką politykę będzie prowadził Mateusz Morawiecki – mówiła Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta Kazimierz Krupa o superministerstwie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 17:10
Wicepremier minister rozwoju Mateusz Morawiecki będzie kierował Ministerstwem Finansów - poinformowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu odwołała dotychczasowego ministra finansów, Pawła Szałamachę. Wicepremier Morawiecki stanie również na czele nowo utworzonego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, który będzie koordynował pracę resortów gospodarczych. – Na pewno jest to skupienie ogromnych uprawnień w jednych rękach – mówił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Krupa (publicysta ekonomiczny).
rozwiń zwiń