X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata Dnia: Barack Obama zaniepokojony sporem wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 14:40
Trwa dyskusja o interpretację słów Baracka Obamy na temat polskiej demokracji. O słowach amerykańskiego prezydenta, a także o trwającym wokół TK konflikcie rozmawiali goście Debaty Dnia - Piotr Gabryel, Do Rzeczy i Wiesław Dębski, publicysta niezależny.
Audio
  • 11.07.16 Wiesław Dębski o słowach Baracka Obamy: „Nie była to nieuprawiona ingerencja w polskie sprawy, ale wyrażenie zaniepokojenia jednego z naszych głównych partnerów”.
Prezydent USA Barack Obama, podczas konferencji prasowej na zakończenie ostatniego dnia szczytu NATO na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 9 bm.fot.PAPPaweł Supernak
Prezydent USA Barack Obama, podczas konferencji prasowej na zakończenie ostatniego dnia szczytu NATO na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, 9 bm.fot.PAP/Paweł Supernak

Prezydent USA w dniu rozpoczęcia Szczytu NATO w Warszawie na konferencji prasowej powiedział: „W rozmowie z prezydentem Dudą wyraziłem nasze zaniepokojenie w kwestii polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Jako przyjaciele namawiamy do wspierania instytucji demokratycznych”.

- Prezydent Obama powiedział, że członkowie NATO powinni przestrzegać wspólnych wartości takich jak państwo prawa, niezależne sądownictwo i wolne media – podkreślił Wiesław Dębski. Dodał, że „nie była to nieuprawiona ingerencja w polskie sprawy, ale wyrażenie zaniepokojenia jednego z naszych głównych partnerów”.

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Jak podkreślił, rządzący nie szukają kompromisu by zakończyć ten konflikt. – Cztery lub pięć dni temu próbowano w Sejmie z kilku projektów zrobić jeden. Tak się złożyło, że był to projekt PiS-u, do którego PiS nie przyjął ani jednej poprawki z 44 – podkreślił Dębski.

Piotr Gabriel zaznaczył z kolei, że jeśli nie dojdzie do rozwiązania konfliktu wokół trybunału, "będziemy świadkami ustawicznego zawirowania”. - Chciałbym by ten konflikt, dla dobra naszego kraju, został jak najszybciej rozwiązany. Nie da się go jednak zażegnać bez dobrej woli ze strony opozycji – podsumował Gabriel.

 Wiesław Dębski i Piotr Gabryel Wiesław Dębski i Piotr Gabryel; foto: PR24/MR

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak